Новини » Політика 11 вересня, 2018, 14:47
Журналіст: Мінські угоди грають на користь України
ZIK
ZIK

Мінські домовленості не змушують Росію залишити нашу територію. Ймовірно, тиск санкцій та руйнування економічної системи держави-агресора спровокує повернення під контроль України її законних земель.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив журналіст Юрій Луканов.

«Мінські угоди зазнали критики. Там є моменти, які нам дуже не подобаються. Адже можливий механізм передання територій де-юре під контроль України, та де-факто – Росії. Складається враження, що вони, нібито, вигідні агресору та незручні нам», – підкреслює журналіст.

Захід наполягає на тому, що санкції з Росії будуть зняті тільки тоді, коли вона виконає угоду, наголошує Юрій Луканов.

«От здавалося б, що все просто, та агресор не йде на зустріч. Тому не можна формально підходити до прочитання Мінських угод. Очевидно, вони не такі вже й вигідні Росії», – зауважує журналіст.

У контексті Мінських угод, час грає на користь України, переконаний Юрій Луканов.

«Я думаю, з часом ситуація зміниться. Поєднання економічного тиску Заходу і погіршення ситуації в Росії спровокує повернення під контроль України її законних земель. На мій погляд, це станеться без будь-яких попередніх умов з РФ», – говорить журналіст Юрій Луканов.

Водночас, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко впевнений, що найбільше у продовжені Мінського процесу зацікавлені американці.

«У складних економічних відносинах санкції грають на руку американському бізнесу. Тому слова Волкера про особливий статус Донбасу є повністю раціональними з точки зору його держави», – зазначає Ігор Петренко.

Однак українське суспільство чекає дієвих кроків з вирішення питання війни на Донбасі, підкреслює експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.

«Згідно всіх соціологічних опитувань, громадян найбільше турбує питання миру. Звичайно, що це породжуватиме спекуляції. У влади дуже серйозна опозиція, яка збуджуватиме ситуацію і, можливо, спровокує сутички, апелюватиме до слів Курта Волкера», – додає Ігор Петренко.

Нагадаємо, в інтерв’ю службі «Голосу Америки» спеціальний представник США у справах України Курт Волкер заявив, що Україна опиниться у невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 03:15 :17