Новини » Події 11 вересня, 2018, 19:47
Забруднення повітря в окупованому Криму: Слідство висунуло три версії
Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: news.allcrimea
Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: news.allcrimea

Українське слідство висунуло три версії забруднення повітря в Херсонській області та окупованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба головного управління Національної поліції в АР Крим.

Зокрема серед версій: забруднення повітря через невірну експлуатацією заводів на півночі півострова; викид в атмосферу хімікатів в результаті військових навчань Російською Федерацією; а також навмисне забруднення повітря Росією для дестабілізації обстановки в Херсонській області з метою відновлення подачі води в окупований Крим.

Вказується, що слідчі проводять першочергові слідчі дії: допити свідків, направлення запитів до компетентних органів про наявність на території можливих джерел забруднення, а також – до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я.

На півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».

Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

Довідка IA ZIK.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:08 :32