Новини » Політика

У скандального члена «Самопомочі» Марченка знайшли 12 незаконних земельних ділянок

ZIK

Одного з учасників фракції «Самопоміч» колеги звинуватили у незаконному привласненні землі. Проти нього вже готують процедуру відкликання з Київради. Ще чотирьох політиків, які голосували за надання йому ділянок – випровадили з партії.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Дванадцять земельних ділянок незаконно захопив депутат Київради від партії «Самопоміч» Роман Марченко  так стверджують його вже колишні однопартійці.

Одна з ділянок є за адресою Лермонтова, 19. Сусіди підтверджують, що в цьому будинку мешкає депутат, і додають: тут він оселився понад десять років тому. Щоправда, з ним ніколи не спілкувалися.

Не бачили в обличчя депутата й інші мешканці. Лише кажуть, що після того, як Марченко почав тут жити – відразу їм закрили вихід до озера.

«Люди не можуть прийти до водойми – погуляти чи покупатися», – обурюється сусід Валентин.

Територію вздовж озера Вітовець та ще кілька ділянок майже на півтора гектара стали причиною конфлікту в київському осередкові «Самопомочі». Партійці звинуватили колегу в незаконному привласненні землі і навіть провели власне розслідування.

З’ясувалося, що шість сусідніх ділянок сім’я Марченко отримала за сумнівних обставин. Вони були приватизовані першим власником, імовірно, на підставі підроблених рішень Київради. Законність такого відчуження землі на березі озера оскаржила прокуратура.

Іще шість ділянок, захоплених Марченком, намагалися для нього узаконити депутати Київради. Серед них і кілька членів об’єднання партії «Самопоміч» – Олексій Руденко, Сергій Харчук, Вадим Васильчук і голова фракції Сергій Гусовський.

Парламентська партія «Самопомочі» довго не роздумувала. Усіх фігурантів одразу вилучили зі списків, а київський осередок фракції – розпустили.

«Ми намагалися звернути увагу деяких представників фракції і Сергія Гусовського на те, що вони несуть репутаційну загрозу для фракції», – підкреслює народний депутат «Самопомочі» Оксана Сироїд.

Голова київської «Самопомочі» Сергій Гусовський звинувачення відкидає.

«Півгектара землі сім’я Марченко мала давно», – каже депутат Київради Сергій Гусовський.

Сам Роман Марченко журналістам ситуацію не коментує. Відповідь написав у фейсбуці:

«Земельна ділянка перебуває в користуванні від 80-х років. Процедура приватизації ділянок розпочалася ще 2006-го. Ми пройшли всі ступені бюрократичної тяганини щодо приватизації. Спроба тепер подати голосування Київради за двадцять соток землі як сенсаційну новину про чергового чиновника, що «відтяв» ласого шматка – відверта й цинічна брехня».

Підсумки свого розслідування керівництво партії «Самопоміч» уже передало до НАБУ і НАЗК. Проти Романа Марченка планують розпочати процедуру його відкликання з Київради.

Нагадаємо, фракція Київради «Самопоміч» саморозпустилась через внутрішньопартійний скандал.

Олена Гулай, «Перші про головне»

 Loading...