Новини » Політика 11 вересня, 2018, 13:55
Супрун назвала засідання медичного комітету цирком і звернулася до Парубія
В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Керівник МОЗу Уляна Супрун заявила, що засідання профільного комітету ВРУ з питань охорони здоров’я стають все більше схожими на цирк – депутати дозволяють собі образливі,грубі висловлювання у бік працівників міністерства. Уляна Супрун фіційно звернулася до Голови Верховної Ради України з проханням допомогти вирішити критичну ситуацію, що склалася. До врегулювання зазначеної проблеми МОЗ України вважає участь в засіданнях Комітету недоцільною.

Про це в.о.міністра написала у Фейсбуці.

Подаємо допис повнотекстово:

«Минулого тижня розпочалась нова сесія Верховної Ради України. Разом з нею – відновив роботу Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

На кожне засідання Комітету ми постійно делегуємо членів нашої команди для виступу з питань порядку денного. Втім, з кожним разом засідання Комітету стають все більше схожими на цирк, ніж на місце, де відповідальні депутати та урядовці, державні службовці обговорюють та приймають спільні рішення покликані покращити систему охорони здоров’я та вирішити нагальні проблеми.

Минулого тижня ситуація вкотре досягла абсурду. На засіданні розглядались вкрай важливі питання, в тому числі ситуація, яка склалася у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України.

В ході обговорення мою заступницю Olga Stefanyshyna та інших представників Міністерства постійно перебивали, озвучували особисті образи та взагалі не дали можливості висловити свою позицію. Підтвердженням такої «ввічливої» поведінки є стенограма цього засідання Комітету (у якому зафіксовано лише частину того, що відбувалося під час засідання).

Так, зокрема, народний депутат Ігор Шурма неодноразово некоректно висловлювався: «…мовчіть, я не хочу вас слухати взагалі…», «…помовчіть, якщо ви хочете добитися чого-небудь», «… ви не в себе в сім’ї, ви на засіданні комітету. Чоловіка будете перебивати свого, або Супрун. Тому послухайте, що я вам скажу…».

Народний депутат О. Мусій дозволяв собі відверто образливі та грубі висловлювання стосовно представників Міністерства на кшталт: «..Ви не керівники, ви злочинці там засіли всі у владних кріслах. І вбивці українців…Так, ви вбивці! І ви злочинці! Тому ви не можете керувати взагалі нічим, крім псевдогромадських фондів і псевдогромадських організацій, відмивати кошти за кордоном…». Ця ж особа на засіданні комітету 05.06.2018 також звинуватила Міністерство охорони здоров’я України і Volodymyr Groysman разом з усім урядом у фашизмі.

Така поведінка, на жаль, є регулярною з боку певних депутатів і є вкрай неприпустимою. До того ж, це відбувається за повного сприяння голови Комітету, яка вважає такий формат спілкування цілком належним. Це, у свою чергу, жодним чином не сприяє проведенню конструктивного цивілізованого діалогу.

Офіційно звернулася до Голови Верховної Ради України Андрій Парубій з проханням допомогти вирішити критичну ситуацію, що склалася. До врегулювання зазначеної проблеми МОЗ України вважає участь в засіданнях Комітету недоцільною».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 01:30 :50