Новини » Світ 11 вересня, 2018, 21:15
США підтримують Україну у праві мати єдину автокефальну православну церкву, – посол

Сполучені Штати Америки підтримують Україну в боротьбі за право мати єдину українську автокефальну православну церкву.

Про це під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком сказав посол США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Семюель Браунбек, який перебуває в Україні з робочим візитом, повідомляє прес-служба глави держави.

«Посол Браунбек запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності та праві мати єдину українську автокефальну православну церкву», – йдеться в повідомленні.

У свою чергу Порошенко наголосив, що релігійна свобода є невід’ємною частиною української ідентичності.

«Ми пишаємося, що маємо достойний стан релігійної свободи в Україні, який гарантується Конституцією України та Законом України про свободу совісті і релігійні організації, а також традиційно високим рівнем толерантності, яка панує в українському суспільстві», – зазначив Порошенко.

Президент ознайомив посла Браунбека з кроками, що здійснюються на шляху створення Української автокефальної православної церкви. Президент подякував американській стороні за активну підтримку України у цьому процесі.

Президент також привернув увагу посла до чисельних свідчень жахливих порушень прав і свобод людини, зокрема релігійної свободи, на окупованих Росією українських територіях. Співрозмовники наголосили на необхідності жорсткої відповіді на системні переслідування в окупованому Донбасі та Криму українських віруючих Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, представників інших віросповідань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:18 :49