Новини » Суспільство 11 вересня, 2018, 10:49
Сьогодні Усікновення глави Івана Предтечі – суворий піст
Фреска у Вірменському соборі у Львові
Фреска у Вірменському соборі у Львові

Сьогодні, 11 вересня, православні та греко-католики молитовно згадують смерть першого і останнього новозавітного пророка – Усікновення глави Івана Предтечі. У цей день християни дотримуються суворого посту.

Постать Івана Хрестителя пророка-попередника Ісуса Христа, є особливою, адже він єдиний зі святих, кого церква вшановує аж шістьма святами протягом церковного року.

Про страшну мученицьку смерть Івана Предтечі детально розповідає Євангеліє від Марка. Цар Ірод, тодішній правитель Галілеї, одружився з дружиною свого брата Пилипа. Іван Предтеча відверто викривав цей ганебний вчинок і ці докори не дуже подобалися Іроду, а ще більше колишній дружині Пилипа – Іродіаді, яка вирішила позбутися правдомовного пророка. Така нагода з’явилася під час бенкету з нагоди дня народження Ірода. Захоплений танцем доньки Іродіади – Соломії, цар пообіцяв їй все, чого вона попросить. Дівчина, порадившись з матір’ю, попросила у Ірода голову Івана Хрестителя. Ірод побоювався народного гніву, проте, все ж не відмовив Соломії і виконав обіцянку.

За народними віруваннями день Гловосіки – єдиний день протягом цілого року, коли не готують борщ, бо «гріх його їсти». Наші предки у цей день, щоб не бути подібними до вбивць пророка, навіть не брали у руки ножа, а хліб ламали руками. Також не різали нічого, що нагадує собою голову. Натомість у цей день збирали останній цвіт святоянівського зілля (звіробою), заливали його горілкою й використовували, як ліки, протягом цілого року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:38 :00