Новини » Політика 11 вересня, 2018, 13:20
Шверк пояснив, чим для медіа обернуться зміни до закону про телебачення і радіомовлення
ZIK
ZIK

Запропоновані зміни до закону про телебачення і радіомовлення, які посилюють інформаційну безпеку, стосуються лише тих медіа, що зареєстровані, власне, як засоби масової інформації. Натомість дія цього документа не поширюється на увесь інший інтернет-простір. Загалом, ані в Україні, ані в будь-якій цивілізованій державі Європи у інтернет-контент не регулюється у правовому полі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів народний депутат України (фракція БПП) Григорій Шверк.

Він наголосив: у нинішньому законі про телебачення та радіомовлення прописана лише відповідальність за заклики до насильницької зміни влади чи агресивної війни. Натомість у запропонованому законопроекті щодо посилення інформбезпеки додано ще кілька позицій.

«Зокрема, йдеться про заперечення факту, що в Україні уже триває війна. До того ж, якщо прочитати точно текст документа, там мається на увазі не будь-яке висловлювання, яке заперечує це, а чітко вказано – заяви, які призводять до розпалення ворожнечі та ненависті», – наголосив Шверк.

За його словами, згідно документа, «відповідний орган» має ухвалювати рішення, чи у висловах медійників справді були ознаки цього порушення.

«Те ж саме стосується і закликів до, наприклад, повалення конституційного ладу, норма яка існує і зараз. Колегіальний орган, що ухвалює рішення, повинен довести, що саме ці висловлювання призводять до того чи іншого наслідку», – зауважив нардеп.

До того ж, він зазначив: у законопроекті автори посилаються на рішення Європейського суду з прав людини. Тож нардеп переконаний: документ «виписаний дуже чітко». Він зазначив: справді, під час розгляду у проект закону можуть вноситись зміни, що призведуть до певних маніпуляцій. Однак сумнівно, що такі зловживання справді відбудуться.

«Сам текст прописаний так, щоб ймовірність цього була мінімальною», – запевнив Шверк.

Та, коментуючи відсутність такого ж регулювання щодо великої кількості інтернет-ЗМІ, він погодився: тут справді існують проблеми. Адже наразі в українському правовому полі інтернет-контент не регулюється, як і в будь-якій європейській країні.

«Там регулюються лише ті інтернет-видання, що зареєстровані як засоби масової інформації. Натомість закон не розповсюджується на усіх інших учасників інформаційної боротьби. З моєї ж точки зору, якщо Україна вже обрала шлях до Європи, тут не повинна сильно відрізнятись, не зважаючи на те, що у нас йде війна», – розповів нардеп.

Разом із тим він зазначив: хоча й зазвичай шлях від законопроекту до закону – довгий. Однак, ця проблема є «достатньо кричущою», тож сподівається, що документ розглядатимуть як невідкладний.

Як повідомлялось, у Верховній Раді низка нардепів зареєструвала законопроект про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення щодо посилення інформаційної безпеки і протидії державі-агресору в інформаційному просторі. Зокрема, за словами авторів ініціативи, документ передбачає недопущення в українських ЗМІ «мови ворожнечі» і виправдання російської агресії на території України.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 07:03 :48