Новини » Світ 11 вересня, 2018, 10:04
Штучний інтелект зафіксував сигнали, що надходять з глибин космосу
Фото: independent.co.uk
Фото: independent.co.uk

Новаторський штучний інтелект (ШІ) був використаний для виявлення десятків таємничих сигналів, що надходять з глибин космосу.

Новий ШІ виявив 72 раніше невідомі «швидкі радіоімпульси», що походять з далеких галактик, – інформує видання Independent.

Швидкі радіоімпульси вже давно вважаються однією з таємниць Всесвіту. Вони є поодинокими радіоімпульсами тривалістю кілька мілісекунд. Типова енергія сплесків, за оцінками, еквівалентна викиду в космічний простір енергії, що випускається Сонцем протягом декількох десятків тисяч років.

Вчені не знають, що їх викликає або як вони виникають. І насправді їх виявити надзвичайно складно.

Проте зараз вченим вдалося вловити 72 вибухи, що походять з одного й того ж місця. Вони зробили це за допомогою штучного інтелекту, який сканував існуючі дані та виявив те, що досі залишалося поза увагою.

Вважається, що останні імпульси походять з галактики, що розташована на відстані 3 млрд світлових років від Землі. Проте наразі не зрозуміло, що їх викликає.

Штучний інтелект, який виявив вибух, проаналізував 400 терабайт раніше зібраних даних. Він навчився визначати характеристики, притаманні для цих вибухів, а потім спробував знайти їх у наборі даних, переглядаючи інформацію набагато швидше за людину.

Результати знахідки були опубліковані у журналі Astrophysical Journal.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: З’явилося відео, як дивний об’єкт кружляє біля Сонця

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 09:56 :17