Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія зробила цинічну заяву про те, що на Косово чекає доля Криму

Косово. Фото: Shutterstock

Посол Росії в Сербії Олександр Чепурін заявив, що територія Косово повинна перейти Белграду, і навів як приклад окупацію Криму.

Про це повідомляє «Апостроф» із посиланням на сербський телеканал РТС.

«На півночі Косово і Метохії компактно живуть серби в Косовській Митровиці, Зубіному Потоці, Лепосавичу і Звечану, де влада Приштини практично не застосовується», – сказав Чепурін. За його словами, Косово існує саме по собі, відокремлене від Сербії квазікоридоном.

«По-перше, ми не визнаємо державу Косово і суворо дотримуємося резолюції Ради Безпеки ООН від 10 червня 1999 року, відповідно до якої Косово є частиною Сербії,, – зазначив дипломат Путіна. – Тільки Белград і Приштина домовляються про статус і ступінь автономії краю. Це рішення необхідно приймати без нахабного тиску Заходу на Белград, а ми будемо готові допомогти в пошуку компромісу та сталого рішення. Ініціатива і визначення стану речей належить Сербії, а роль Росії є у можливій допомозі на прохання сербської сторони».

Дипломат підкреслив, що Росія вітає військовий нейтралітет Сербії, її відмову вступити до НАТО, а також жорстку відмову від антиросійських санкцій.Loading...