Новини » Суспільство 11 вересня, 2018, 22:20
Президент Форуму видавців: Ми – абсолютно не читаюча нація
ZIK
ZIK

Людей на форумі стало трошки менше, ніж було років десять чи п’ять тому. В чому причина – сказати важко. Можливо, українцям важко живеться, або ж вони воліють проводити час у соціальних мережах і купувати книжки в Інтернеті. Припускаю, що народ може бути у загальній апатії, мати менше грошей тощо.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповіла президент Форуму видавців Олександра Коваль.

«Українці мало читають. Я думаю, що це комплексна проблема, і все склалося один до одного. Непевність у завтрашньому дні відвертає людей від читання», – зауважує Олександра Коваль.

Президент Форуму видавців також вказує на гостру проблему: відсутність державної політики у розвитку гуманітарної сфери.

«Мені від цього дуже прикро, бо це велика гуманітарна робота. І коли Президент оголошує, що наступні десять років будуть присвячені українській мові, то зараз позиція уряду все ж не схиляється до цього. Більше коштів не виділяється на розвиток книжкової сфери у підтримку читання», – зазначає Олександра Коваль.

Президент Форуму видавців багато подорожує і знайома з культурою інших держав. У порівнянні із іншими, українська нація – абсолютно не читаюча.

«Ми можемо прирівнятися до Албанії, країн центральної Африки. Ми дуже слабенько читаємо», – коментує Олександра Коваль.

Цього року відбудеться дослідження читацьких компетенцій учнів середніх класів, звертає увагу президент Форуму видавців.

«Нарешті Україна доєдналася до цього тестування. Завдяки ньому ми побачимо, на якому місці стоїть наша держава, як діти аналізують і розуміють прочитані тексти. Після цих досліджень у різних країнах зародилися активні рухи, почали впроваджувати системи підтримки і розвитку читання», – розповідає Олександра Коваль.

Традиційно, за читанням на першому місці є Корея, а в Європі – Скандинавські країни. Також у Німеччині є звичка читати, каже президент Форуму видавців.

«Про цю звичку особливо піклується держава й школа. На батьків у цьому питанні не дуже покладаються. Все ж вважають, що головним місцем для прищеплення любові до книги є освітні заклади», – підкреслює Олександра Коваль..

До слова, нагадаємо, на ювілейному – двадцять п’ятому – Форумі видавців у Львові фокусною темою буде ринок свободи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:32 :00