Новини » Політика 11 вересня, 2018, 10:13
Парубій розповів про плани ВРУ на дев’яту сесії
ZIK
ZIK

У парламенті обіцяють опрацювати питання національної безпеки, виборчі закони, оновлення ЦВК, а також торкнутися мовних законопроектів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив голова Верховної ради України Андрій Парубій.

«Був ухвалений закон про Антикорупційний суд. Сподіваюся, що до кінця року ми зможемо його створити», – каже Андрій Парубій.

Також голова Верховної ради України наголошує, що у перший вересневий тиждень роботи парламенту було ухвалено 29 рішень, з них 23 в цілому.

«Ми ухвалили в цілому два рішення по євроінтеграції», – підкреслює Андрій Парубій.

Голова Верховної ради України розповів про ключові плани парламенту на дев’яту сесію.

«Найважливішим є питання національної безпеки. Нам потрібно ухвалити закон про СБУ, розвідувальні органи і створення окремого комітету у ВРУ для посилення парламентських контрольних функцій», – зазначає Андрій Парубій.

Він зауважує: дуже масштабним напрямком на цю осінь будуть виборчі закони.

«Необхідно ухвалити новий Виборчий кодекс – неймовірно об’ємний документ, який, ймовірно, матиме дискусію в залі. Орієнтовно у жовтні ми зможемо перейти до його розгляду», – каже Андрій Парубій.

До того ж, голова ВРУ звертає увагу на необхідність в оновленні складу Центральної виборчої комісії.

«Це питання має бути на порядку денному, і без відтягувань. Планую наступного четверга взятися за нього. Я буду пропонувати, можливо, нові підходи», – зазначає  Андрій Парубій.

А от за порушення виборчого законодавства, на думку голови ВРУ, необхідно впроваджувати кримінальну відповідальність.

«Важливо поставити на розгляд питання про мову. Після того, як Конституційний суд відмінив закон «Колесніченка-Кивалова», ми маємо вакуум. Я буду наполягати, щоб ВРУ взялася за це питання і ми могли вибрати один закон, який став би базою для другого читання», – говорить Андрій Парубій.

Також ВРУ вже напрацювала 21 закон щодо асоціації з ЄС.

«Втім, на жаль, два з них не отримали необхідної підтримки», – коментує Парубій.

Крім цього, голова ВРУ наголошує на потребі у реформуванні парламенту.

«Ми не зможемо це зробити в один момент. Блочний розгляд питань,  спосіб реєстрації, електронний парламент – у нас є великі плани», – підкреслює Андрій Парубій.

Два закони щодо парламенту вже є на розгляді. Їх можна опрацювати у найближчі тижні, переконаний голова ВРУ.

«Це закони про розподіл комітетів за спеціальним методом Д’онта і про кількість комітетів у ВРУ», – розповідає Андрій Парубій.

До слова, раніше голова ВРУ заявляв, що не можна допустити, аби євроатлантичний напрямок України був кимось контрольований.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 01:33 :12