Новини » Події Читать эту новость на русском

НАБУ з’ясовує походження незадекларованих апартаментів екс-голови ЛОДА у США

Віктор Шемчук. Фото: ZIK

НАБУ розпочало розслідування за заявою Центру протидії корупції щодо незадекларованих апартаментів заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, екс-голови Львівської ОДА Віктора Шемчука, які придбала його 21-річна племінниця-студентка, однак сам Шемчук постійно ними користується і має на них довіреність.

Про це повідомляється на сайті ukr.aw.

Раніше журналісти програми «Схеми» віднайшли нерухомість родини Шемчука, вартістю в сотні тисяч доларів, оформлену на його племінницю, але довірену йому особисто, – в Америці, у штаті Флорида поблизу Маямі.

Зокрема, 2010 року у містечку Авентура в житловому комплексі у MYSTIC POINTE на той час 21-річна українська студентка Аліна Люба, та сама племінниця Шемчука, придбала пентхаус на 128 квадратних метрів з панорамним виглядом на океан. Ціна його склала – 325 тисяч доларів.

Станом на 2010 рік Люба була студенткою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і не мала доходів для придбання цього майна.

Разом з тим, дівчина видала доручення на розпорядження всім своїм майном як в Україні, так і за кордоном самому Шемчуку. Спершу довіреність діяла до 2015 року, потім була знову поновлена ще на 5 років – до 2022. Ці дані журналісти отримали від джерел, але вони містяться в офіційному, хоча й закритому, реєстрі Міністерства юстиції України.

Окрім того, як з’ясували журналісти, 2011 року за часів екс-президента Віктора Януковича, на той час народний депутат Шемчук придбав нерухомість у тому ж місті в житловому комплексі Alaqua Condominium за 219 тисяч доларів. Уже за два роки цю нерухомість Шемчук продав, але офіційно задокументована сума угоди дуже дивна – всього 2 тисячі доларів. А це в сто разів менше ніж вартість квартири при купівлі.

Можна припустити, що Шемчук і його родина корстуються цим пентхаусом, але член КДКП приховав ці дані і не вніс їх у декларацію.

Як повідомлялося, журналісти програми «Схеми» розповіли, як родина заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів здобула елітне майно в США загальною вартістю близько 550 тисяч доларів.

Loading...