Новини » Політика 11 вересня, 2018, 23:05
Михальчишин пояснив, як і навіщо впроваджують цензуру в Україні, що воює
ZIK
ZIK

Введенням штрафів за виправдання телеканалами окупації території України намагатимуться впровадити політичну цензуру. Недарма це відбувається перед стартом виборчих перегонів. У цей час СБУ ігнорує діяльність проросійського інформаційного холдингу.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політичний аналітик Юрій Михальчишин.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, в якому нардепи пропонують запровадити штрафи за трансляцію телеканалами висловів, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, якщо така трансляція має на меті розпалювання ворожнечі й ненависті.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, наскільки цей інструмент може бути ефективним у контексті боротьби з впливом, який українцям нав’язують проросійські ЗМІ, пан Михальчишин сказав, що це вкрай суперечлива ініціатива.

«Вперше вона обговорювалась ще на зорі так званої «русскої весни», коли треба було чинити максимально жорсткий спротив російській інформаційній агресії як важливій ланці гібридної війни проти України. І тоді не зрозуміло, що завадило законодавцеві прийняти такий блок законів. Що завадило існуючим інституціям безпекового сектору активно моніторити інформаційний простір і документувати ознаки протиправних посягань на територіальну цілісність і недоторканність українських кордонів, на основи конституційного ладу. Це все треба було робити максимум влітку 2014 року», – зазначив політолог.

За його словами, це впроваджується на старті виборчих перегонів не безпідставно. Багато хто може припускати, що під приводом захисту медіа-сфери від деструктивних явищ намагатимуться провадити не що інше, як політичну цензуру. 

«У нас вільно діють не просто окремі проросійські масмедіа, у нас сформовано чітку вертикаль  це своєрідний проросійський інформаційний холдинг, який працює на завдання проросійського політичного реваншу повернення до влади антизахідних, антиукраїнських політичних сил. І чому вони не відчувають ніякої уваги з боку компетентних органів  вкрай не зрозуміло й не логічно. Я впевнений, що для цього не потрібно приймати окремі нормативно-правові акти», – переконаний Михальчишин.

Також пан Михайленко додав, що в країні чомусь дивним чином толерують українофобію, яка для декого вже стала національною ідеєю в умовах відсутності національної державницької ідеї, а в той же самий час ретельно документуються будь-які прояви критичного ставлення до будь-чиєї деструктивної ролі в українському суспільно-політичному житті, і ці висловлювання подаються як нібито замах на міжнаціональний мир в Україні.

«Я цього не сприймаю і вважаю це прихованою формою ліберально-тоталітарної цензури, яка впроваджується у воюючій країні у вкрай недосконалий спосіб для того, щоб зруйнувати і без того крихку інформаційну безпеку», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:39 :45