Новини » Суспільство 11 вересня, 2018, 0:47
Медики назвали несподівані причини появи зайвих кілограмів

Медицина пояснила зайві кілограми посудом, миючими засобами та милом.

Лікарі з Гарвардської медичної школи провели дослідження, яке показало, що на зростання зайвих кілограмів можуть впливати не тільки кількість калорій, яку ми споживаємо, передає Собкор.

Вчені заявили: поява надмірної ваги може бути пов’язана з використанням посуду з антипригарним покриттям, миючих засобів, водовідштовхувальних тканин, а також деяких засобів особистої гігієни.

Саме із зайвими кілограмами дослідники пов’язують хімікати, що представляють собою поліфторалкільні з’єднання. Такі речовини мають здатність проникати в тіло людини і накопичуватися в тканинах протягом тривалого часу. Під дією цих хімічних субстанцій можуть виникати різні метаболічні порушення, що провокують уповільнення обміну речовин, активне зростання жирової тканини, а також хвороби щитовидної залози, констатували автори роботи.

Перш ніж зробити цей висновок, фахівці протягом 15 років спостерігали за 950 добровольцями, у яких були проблеми з підвищеним рівнем цукру і зайвою вагою. Людей поділили на групи: частина дотримувалася дієти, частина активно тренувалася, частина вела звичайне існування без дієти і спорту.

В ході експерименту у людей перевіряли вміст поліфторалкільних речовин у крові. В результаті виявилося, що чим вище був рівень цих з’єднань в крові, тим більш інтенсивним було зростання надлишкової маси тіла. Уникнути цього змогли лише ті, хто інтенсивно займався спортом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 20:21 :47