Новини » Політика

Іван Крулько пояснив, чому голова ВРУ готовий пожертвувати двома членами ЦВК

ZIK

Двоє членів ЦВК, які будуть звільнені у зв’язку з припиненням роботи всього складу ЦВК, а не припиненням конкретно їхніх повноважень, можуть звернутися до суду.

На цьому наголосив народний депутат України Іван Крулько в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Ми вважаємо, що те подання щодо зміни ЦВК, яке вніс Президент України, є незбалансованим, не відповідає реальній ситуації, адже може призвести до концентрації влади над ЦВК в одних руках.

Своєю чергою голова ВРУ Андрій Парубій фактично заявив, що хоче пожертвувати двома членами ЦВК, термін повноваження яких вже сплив, щоб задоволені залишилися всі фракції та партії», – зазначив Іван Крулько.

Утім, зауважив депутат, тут виникають юридичні проблеми, про які вже заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«Я погоджуюся із аргументацією Магери щодо того, що ці двоє членів ЦВК, які будуть звільнені у зв’язку з припиненням роботи всього складу ЦВК, а не припиненням конкретно їхніх повноважень, можуть звернутися до суду.

Таким чином, ми можемо отримати ситуацію, коли замість 15-ти членів Центрвиборчкому, як це передбачено Конституцією і законом, будемо мати 28 легітимних членів ЦВК. Це поставить під реальну загрозу проведення виборів і ще більше підірве легітимність Центрвиборчкому», – застеріг Іван Крулько.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що склад Центральної виборчої комісії має бути оновлено протягом найближчих тижнів.Loading...