Новини » Економіка 11 вересня, 2018, 14:05
Гройсман: Нам треба утримати граничний дефіцит
ZIK
ZIK

Уряд планує вирішити питання, які стосуються об’єднаних територіальних громад та бізнесу.

Про це говорив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму «Повна мобілізація», який транслював телеканал ZIK.

«Новий політичний сезон передбачає вплив виборчих компаній на якість підготовки документів, ініціатив, з якими нам доведеться боротися. Адже є кілька небезпек, зокрема, політики через популізм можуть спробувати дестабілізувати ситуацію», – каже Володимир Гройсман.

Крім того, прем’єр-міністр України зазначив, що на його погляд, децентралізація залишається основою змін в державі.

«Я занепокоєний, що ЦВК ухвалила рішення про зупинку проведення виборів до об’єднаних громад. Думаю, це тимчасові труднощі. Цей процес ми розблокуємо, зокрема, і через  зміну складу комісії», – наголошує Володимир Гройсман.

Також прем’єр-міністр України звертає увагу на кілька болючих точок, які потрібно вирішити під час дев’ятої сесії.

«Це питання в службах органів місцевого самоврядування, планування адміністративно-територіального устрою. Це ми внесли нині у парламент. Теж необхідно визначити забезпечення субвенції на підтримку розвитку ОТГ», – зазначає Володимир Гройсман.

На думку прем’єр-міністра, українська економіка дає позитивні сигнали стосовно тенденції до зростання, але наразі цього не достатньо для системних зрушень.

«В економічній сфері ми маємо багато викликів. Є зовнішній борг, який серйозно тисне на наш бюджет», – каже Володимир Гройсман.

Також існує декілька важливих блоків, що стосуються бізнесу, зауважує прем’єр-міністр.

«Мусимо захистити права бізнесу і треба впровадити бізнес-омбудсмена. Маємо  продовжити зміну в так званому законі «Маски-шоу – стоп», де регулюється і відповідальність, і процедури», – говорить Володимир Гройсман.

Крім того, прем’єр-міністр наголошує на потребі впровадження інновацій в бізнесі.

«Ми готуємо два законопроекти по цьому питанні. Теж на розгляді у парламенті є індустріальний парк. Я вважаю, що цей закон потребує уваги та підтримку. Також треба згадати і про електронні гроші», – каже Гройсман.

Прем’єр-міністр розповідає про те, що зробив уряд для покращення умов роботи бізнесу.

«Ми провели шість хвиль дерегуляцій – відмінили 760 нормативних регуляцій, які стримували розвиток бізнесу. Зараз нам потрібна підтримка законодавства, щоб декомунізувати все те, що діє і було ухвалене ще за радянських часів», – підкреслює  Гройсман.

Прем’єр-міністр України звертає увагу на потребу впровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів.  

«До того ж треба вдосконалити механізм державних закупівель, адже є факти зловживань. Відповідний закон вже є у парламенті», – коментує Гройсман.

Також в червні уряд запустив малу приватизацію через систему «Prozorro», нагадує прем’єр-міністр.

«Ми запустили ренту комунального майна, втім, мусимо це врегулювати і законодавством», – каже Володимир Гройсман.

Серед  усього, прем’єр-міністр розповідає і про очікування уряду щодо бюджету на 2019 рік.

«Нам треба утримати граничний дефіцит. Ми розраховуємо, що весь бюджетний процес буде системним: до 15 вересня ми внесемо закон, далі через місяць пройде перше читання. Ми будемо чітко стояти на питанні реалістичності бюджету і неможливості роздування видатків», – додає Володимир Гройсман.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 05:30 :04