Новини » Політика

Гармаш: Прив’язка «Правого сектора» до вбивства Захарченка є пропагандистським рішенням

ZIK

«Правий сектор» в Україні, на противагу РФ, вже давно не є фаворитом у засобах масової інформації. У Росії намагаються просто відродити це «страховисько», яке було дуже популярне у 2014 році. Тому згадка у російських ЗМІ про те, що, буцім, СБУ разом із «Правим сектором» готували вбивство Захарченка, є фейком.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив журналіст Сергій Гармаш.

«Я відношуся з гумором до інформації, що російська ФСБ затримала члена терористичної організації «Ісламська держава», який, нібито, за завданням СБУ та керівників «Правого сектора» готував вбивство одного з ватажків «ДНР». Адже ця інформація відповідає повністю першочерговій російській лінії, що держава Україна – це антиросійська організація. Але це було оголошено ще тоді, коли не було ще навіть слідства», – сказав Гармаш.

Також, на його думку, варто звернути увагу на те, що йдеться про СБУ, яка, буцім, найняла так званого бойовика, але він чомусь поїхав у Росію і затримали його вже там.

«Звичайно, посилання на СБУ і «Правий сектор», який вже давно не є «страховиськом» і  навіть вже не перебуває у фаворі ЗМІ, є дивним в Україні. На відміну від Росії, яка намагається просто відродити це «страховисько», яке було дуже популярне у 2014 році», – розповів він.

 Саме така зв’язка є абсолютно нелогічною і показує, що це повідомлення розраховане лише на пропагандистський ефект в Росії.

«Вони хочуть показати своїй внутрішній російській публіці і зовнішнім західним гравцям, що Україна – терористична організація, яка співпрацює з ІДІЛ, що також для Заходу є своєрідним «страховиськом». А заодно «реанімувати» роботу  «Правого сектора» в Росії. Тобто це ефект просто нагнітання ситуації і прив’язки України до тероризму», – наголосив він.

Натомість політичний консультант Дмитро Васильєв також додав, що подібну інформацію в Україні можуть сприймати лише з іронією.

«Ми розуміємо, що в Україні є така організація як «Правий сектор», яка мала історичний ефект у 2014-2015 роках. Вона насправді була надзвичайно важливою на фронті і її бійці допомагали обороняти наші східні рубежі. Але в Україні зараз вона не має такого впливу на людей, як в Росії», – прокоментував Васильєв.

Він зазначив, що для громадян РФ «Правий сектор» – це величезна організація, яка впливає на майже весь континент і звісно, що вона хоче «знищити» всю Росію.

Хоча, за його словами, росіяни насправді втомилися і розуміють, що рубль падає до долара, як і євро. Також вони розуміють, що насправді санкції дуже сильно б’ють по Росії.

«Фактично, долар може стати «персоною нон-грата», якщо санкції проти Росії почнуть діяти так, як вони зараз заплановані США. Тому в РФ на це дивляться і розуміють, що у них абсолютно невизначене майбутнє і вони вже дійсно перестають довіряти такій інформації, але таких не більше 40 відсотків», – додав Васильєв.

До слова, на думку команди експертів East Stratcom Force, останнім часом прокремлівські видання, що поширюють дезінформацію, зосередилися на двох країнах – Україні та Сирії.Loading...