вівторок, 11 вересня, 2018, 7:00 Політика
Фельгенгауер: Новий удар Кремля по Україні варто очікувати після запуску «Північного потоку–2»
Фельгенгауер: Якщо через бойові дії перекрити Європі газ, вони волати почнуть Фото: radiosvoboda.org
Фельгенгауер: Якщо через бойові дії перекрити Європі газ, вони волати почнуть Фото: radiosvoboda.org

Маневри збройних сил РФ «Схід-2018» пов’язані з підготовкою Москви до регіональної війни, яка згодом може набути глобального характеру.

Таку думку в коментарі виданню «ГОРДОН» висловив російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.

«Це не навчання, а маневри. Навчання проходять кожного року, а от маневрів не було жодного разу з 1981 року. На відміну від навчань, під час маневрів симулюють конфлікт. Тобто буде дві сторони, які протистоятимуть одна одній у повітрі, на морі й на землі. По суті, це унікальна штука. У 1981-му готувалися до війни з Америкою. Зараз – майже те ж саме, напевно. У РФ готуються до масштабної регіональної війни, яка може перерости у глобальну. Хочуть перевірити здатність військ до мобілізації, пересування тощо. Тобто це масована підготовка до високоймовірної війни», – зазначив співрозмовник.

За його словами, на відміну від військових навчань минулого року, цього разу збройні сили РФ зможуть залучити до маневрів ту кількість військовослужбовців, яку вважатимуть за потрібне.

Читайте також: Забудьте про Джавеліни: Стівен Бланк радить як захистити Україну від нападу Росії на морі

«Маневри пройдуть на Далекому Сході, оскільки там не буде обмежень. За Уралом обмеження ОБСЄ не діють. Минулого року під час навчань доводилося брехати про кількість військовослужбовців, які брали в них участь. А тут навпаки – можна вихвалятися, що їх дуже багато. Холодна війна на центрально-європейському фронті завжди поєднувалася з так званими проксі-війнами в Азії, Африці та Латинській Америці. Зараз проксі-війни йдуть у Сирії і на Донбасі. Багато чого буде залежати від запуску «Північного потоку – 2». Тоді вийде повністю вимкнути газ через Україну і воювати на її території. А поки не дуже повоюєш – якщо через бойові дії перекрити Європі газ, вони волати почнуть. Тож поки виходить проводити тільки обмежені операції», – резюмував Фельгенгауер.

Читайте також: Кремль реалізовує план захоплення України за кримським сценарієм

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в навчаннях «Схід-2018» візьме участь приблизно 300 тис. військовослужбовців. Навчання стануть наймасштабнішими у РФ із 1981 року. Заходи пройдуть майже на всіх полігонах Центрального і Східного військових округів. У них також братимуть участь повітряно-десантні війська, Тихоокеанський і Північний флоти, зазначив він.

Читайте також: Дипломат розповів, чому Росія насправді напала на Україну

Міністр оборони РФ сказав, що загалом заплановано приблизно 15 спеціальних навчань із забезпечення військ, водночас президент країни Володимир Путін, який відвідає маневри, може оголосити раптову перевірку готовності військ.

28 серпня в НАТО заявили, що військові навчання РФ «Схід-2018» можуть бути відпрацюванням участі в масштабному конфлікті.

Читайте також: В Росії зізналися, на які міста України хочуть відправити війська

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 15:08 :06