Новини » Суспільство 11 вересня, 2018, 4:10
Епідемія грипу: чого чекати українцям, – інфографіка

З початком осені і холодів українці мають замислитися про неприємні речі – як уберегтися від застуди та можливої епідемії грипу. У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що останнього варто чекати вже з початку жовтня. У цьому сезоні епідемія грипу в Україні буде представлена трьома штамами: «Мічиган», «Сінгапур» і «Колорадо». При цьому з двома останніми видами Україна зіткнеться вперше.

Однак не все так страшно, в країні будуть вакцини проти всіх трьох видів, і перша вже зареєстрована, - пише Слово і Діло.

Найнебезпечнішим із цих трьох штамів є «Сінгапур», який загрожує епідемією в країні й може призвести до летальних випадків. Остерігатися його слід перш за все людям похилого віку, дітям і вагітним (хоча ці категорії людей вразливі для будь-якого виду грипу). Перші ознаки захворювання цим штамом з’являються через 12-48 годин у вигляді кашлю й нежитю. Крім інших типових для грипу симптомів, для «Сінгапуру» характерні біль у грудях, нудота, діарея, сльозотеча та світлобоязнь.

Крім того, штам грипу «Сінгапур» може принести низку ускладнень, таких як пневмонія, серозний менінгіт, енцефаліт, імунодефіцит, міокардит і навіть онкозахворювання.

Загрожує епідемією також штам грипу «Колорадо», але великої кількості летальних випадків не буде. Його симптоми проявляються через 24-48 годин. Це сухий кашель, ломота в тілі й важке виснаження.

Такі ж ознаки захворювання на грип штаму «Мічиган», але з ним українці вже стикалися, й епідемії чекати не слід, як і великої кількості смертельних випадків. Незважаючи на це, захворювання на грип «Мічиган» загрожує ускладненнями у вигляді енцефаліту, менінгіту та пневмонії.

Читайте також: Медики: Аспірин, антибіотики та жарознижуючі препарати – табу для хворих на грип

Детальніше – на інфографіці:

Епідемія грипу в Україні може розпочатися вже з жовтня. Цього разу українцям загрожують три штами.

Читайте також: Відсьогодні у первинних медзакладах – новий список безоплатних послуг

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 06:49 :43