Новини » Економіка 11 вересня, 2018, 13:09
Екс-міністр фінансів зізнався, що хотів ліквідувати «ПриватБанк»
ZIK
ZIK

Держава постала перед доволі складним вибором – ліквідувати «ПриватБанк» чи націоналізувати його. Вже тоді було зрозуміло, що на націоналізацію та докапіталізацію банку доведеться виплатити доволі велику суму.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK розповів міністр фінансів України (у 2016-2018 роках) Олександр Данилюк.

Він підкреслив, що справді 55% українських банків перебувають у державній власності. Проте його позиція полягала в тому, що Мінфін повинен розробити стратегію, згідно з якою за наступні 5 років цей показники повинен був зменшитись бодай до 25%.

«Але давайте все ж повернемось до «ПриватБанку». Чи я був ініціатором його націоналізації? В жодному випадку. Я міністр фінансів і мені абсолютно вистачає чим займатися. Вистачає проблем, вистачає завдань», – запевняє чиновник.

Він пояснює, що приватизація «Привату» була пов’язана з тим, що в українській банківській сфері був один найбільший банк, що представляв собою бомбу, яка могла вибухнути в будь-який момент.

«І регулятор – Національний банку, який відповідає за стабільність банківської системи, розумів, що з цим банком потрібно щось робити. Тут є наша спільна відповідальність, адже якщо цей банк збанкрутує, це матиме величезний вплив на банківську і фінансову системи», – розповідає Олександр Данилюк.

Тому тоді була спільна позиція тогочасного міністра фінансів та Національного банку, що цю проблему не варто приховувати від суспільства, а просто її вирішити.

«Тут акціонери банку дофінансовують його, аби він став стабільним. Тоді всі відчувають, що ми вирішили проблему. Або ж Національний банк має виконати свою функцію і вивести «ПриватБанк» з ринку. Вже тоді виникає питання, що буде з цим банком – чи він буде виведений з ринку і ліквідований, чи він буде націоналізований», – пояснює екс-міністр фінансів.

Він підкреслив, що це був дуже складний вибір, адже було зрозуміло, що доведеться виплатити з державного бюджету доволі значну суму.

«Ми вклали близько 6 мільярдів доларів в цей банк. Я говорив, що за таких обставин банк потрібно ліквідовувати. Адже видатки на націоналізацію будуть набагато більшими і ризики будуть набагато більшими. Але з міркувань стабільності було прийнято рішення щодо націоналізації», – каже експерт.

За його словами, сьогодні все пройшло успішно і «ПриватБанк» нормально функціонує, але залишається питання 6 мільярдів, які вклала держава. Їх потрібно повернути.

«По-перше, це можна зробити за рахунок судових позовів. А по-друге, завдяки її приватизації», – запевнив Данилюк.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 5 днів слухав справу про виведення з «ПриватБанку» 2 мільярдів доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 21:19 :10