Новини » Економіка 11 вересня, 2018, 18:25
Економіст представництва Світового банку: Україна отримує кошти виключно під реалізацію реформ
ZIK
ZIK

Попри критику, за останні три роки Україна прийняла таку кількість реформ, яку не приймала протягом усіх двадцяти років.

На цьому наголосила економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Як правило, всі кошти, які іноземні партнери надають Україні, йдуть під реформи. Тобто, це кошти, які направляються частково в бюджет, частково – на посилення резервів Національного банку, але всі вони віддаються Україні тільки після того, як Верховною Радою ухвалюється певний пакет реформ, який підписує Президент», – пояснила Анастасія Головач.

Експерт підкреслила, що попри критику, за останні три роки Україна прийняла таку кількість реформ, яку не приймала протягом усіх двадцяти років.

«Зрозуміло, що громадяни України заплатили занадто високу ціну, щоб країна сьогодні була саме в цій точці. Тому несправедливо говорити, що за останні роки в державі нічого не відбулося. Дуже складно уявити ще якусь країну, окрім нашої, де б за один рік прийнялася історична пенсійна, медична реформи, а також реформа Вищого антикорупційного суду», – наголосила економіст представництва Світового банку в Україні.

На думку експерта, гарна новина в тому, що вже протягом трьох років економіка дійсно зростає. А от погана новина – що темпи цього зростання є абсолютно недостатніми, порівнюючи з темпами падіння внаслідок кризи.

«Під час кризи економіка України впала на 16%, тоді як сумарні темпи зростання за останні роки складають 7%. Тому державі потрібно продовжити розвиток у такому напрямі. Адже саме тому міжнародні партнери України не припиняють ухвалювати додаткові пакети реформ, під які вони готові надавати допомогу уряду», – пояснила Анастасія Головач.

Як повідомлялося, Рада Європейського Союзу остаточно затвердила виділення Україні 1 мільярда євро макрофінансової допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 20:53 :54