Новини » Економіка 11 вересня, 2018, 18:57
Економіст описав негативні наслідки від підвищення «мінімалки» до 4200 грн
ZIK
ZIK

Немає різниці, якою є мінімальна заробітна плата, якщо бізнесмен не може заробляти стільки, щоб її виплачувати.

Таку думку висловив економіст Віктор Скаршевський в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Поняття заробітної плати в економіці – це абсолютно адміністративний запобіжник. Адже, по великому рахунку, немає різниці, якою є мінімальна заробітна плата, якщо бізнесмен не може заробляти стільки, щоб її виплачувати. Тому мінімальна заробітна плата – це зовсім не соціальний стандарт», – пояснив Віктор Скаршевський.

Економіст зазначив, що соціальним стандартом є прожитковий мінімум, до якого прив’язана мінімальна пенсія та інші соцвиплати. Тоді як до мінімальної заробітної плати прив’язані доходи до Пенсійного фонду, і таким чином влада намагається поповнити пенсійну скарбницю.

«Зростання «мінімалки» також впливає на зменшення кількості субсидій, тобто таким чином влада намагається економити і на пільгах. До того ж у 2017 році мінімальну зарплату відв’язали від мінімальної пенсії, проте прив’язали до штрафів за неофіційне працевлаштування.

І тепер, якщо бізнесмен не допускає перевірку щодо офіційного працевлаштування своїх підлеглих, він має заплатити штраф розміром тисячу мінімальних заробітних плат. І саме для цього владі потрібне підвищення мінімальної зарплатні», – вважає Віктор Скаршевський.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко підтвердив, що цього року влада ухвалить рішення про підвищення мінімальної заробітної плати до майже 4200 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 19:57 :43