Новини » Економіка 11 вересня, 2018, 14:37
Данилюк: МВФ 26 років допомагає Україні прикривати її проблеми
ZIK
ZIK

Міжнародний валютний фонд співпрацює з багатьма країнами, але вже 26 років саме Україна залишається реципієнтом допомоги цієї організації. Це, насправді, є сигналом про те, що влада у різні періоди незалежності України просто не знала, що їй робити.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.

«Головний ризик співпраці з міжнародними організаціями, які надають кредити – це те, що  влада не хоче змінювати країну на краще. Ба більше! Перед виборами більшість політиків думають, як зберегти свої позиції, щоб потрапити ще раз у владні кабінети. Тому ніхто не думає в цей момент про країну», – сказав Данилюк.

Також він зазначив, що коли працював на посаді міністра фінансів, спілкувався із закордонними колегами і може проаналізувати, як і скільки вони працюють з міжнародними організаціями та порівняв з досвідом України.

«Можна аналізувати роботу з Міжнародним валютним фондом таких країн як Мексика, Португалія, Іспанія, Греція, але варто звернути увагу просто на Україну. 26 років тому ми  стали акціонерами та розпочали роботу з МВФ. Більшість цього часу ми є реципієнтами допомоги фонду», – розповів екс-міністр.

На його думку, такий великий відтинок часу варто детально аналізувати, адже виглядає на те, що МВФ просто прикривало проблеми української влади.

«Міжнародний валютний фонд не повинен підтримувати країну аж 26 років. Насправді, це є сигналом того, що влада України у всі періоди була такою, що не знала, що робити і співпрацею з МВФ прикривала проблеми. Так, Україна змінювалася, але якщо ми думаємо, що справді давало поштовх для розвитку держави, то це лише були кризи, які виникали на соціальному рівні, а не на економічному. Бо країну змінювали революції, які приводили нових людей і саме це було поштовхом для розвитку. А зараз виходить так, що 26 років була співпраця з МВФ і далі вона продовжується. Україна ж насправді дуже сильно економічно не змінилася», – зазначив Данилюк.

Нагадаємо, з 6 вересня в Україні розпочала роботу місія Міжнародного фонду на чолі з Рон ван Роденом. В Мінфіні планують обговорити з місією продовження співпраці після закінчення програми розширеного фінансування у березні 2019 року.

Планується, що місія МВФ працюватиме в Україні до 19 вересня.

Україна очікує від Фонду черговий транш в розмірі 2 млрд доларів. Водночас МВФ висунув ряд умов Україні для надання цих коштів, серед яких – підвищення ціни на газ для населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 03:21 :53