Новини » Політика 11 вересня, 2018, 13:32
Данилюк: Для проведення реформ кожен напрямок повинен мати такого лідера як Супрун
ZIK
ZIK

Щодо роботи Міністерства охорони здоров’я було чимало критики та звинувачень, але саме у виконуючої обов’язки Уляни Супрун є правильні інтенції і вона справді хоче щось змінити.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.

«У будь-якій країні завжди є спротив реформам. Але коли я працював на посаді міністра фінансів, а також в Адміністрації Президента і мав важелі впливу, насправді, розумів, що вони були дуже обмежені. Зокрема, коли я ухвалив рішення щодо реформування Державної фіскальної служби, відбувся спротив всередині системи», – сказав Данилюк.

Він розповів, що найбільшою проблемою в Україні і обмеження руху реформ є те, що, наприклад, Кабінет міністрів може просто призупинити рішення будь-якого міністра.

«Коли я ухвалив рішення щодо реформування Державної фіскальної служби, його заблокував Кабмін і сам прем’єр-міністр. І це було дивне відчуття, коли люди з урядової команди, які мали б допомагати, навпаки – все блокували», – зазначив він.

Тому, за його словами, не дивно, що люди вже не вірять у зміни, бо вони просто втомилися від політики.

«Люди хочуть побачити результат, бо вони не розуміють «внутрішню кухню». Але цього результату можна досягнути тільки тоді, коли у кожному напрямку будуть лідери. Наприклад, коли я працював у Великій Британії у консалтинговій фірмі, одним з моїх клієнтів була податкова служба її Величності Королеви. Тоді я відчував, що є бажання щось змінити і максимально допомагав, перебудовував усі процеси, але на той момент це була єдина пріоритетна реформа уряду. Через два роки там була реформа охорони здоров’я і лише це було пріоритетом», – наголосив Данилюк.

В Україні ж, на його думку, треба паралельно рухатися у всіх напрямках. Адже дуже багато років тут нехтували реформами у всіх напрямках, зокрема, і в медицині.

«Дуже добре, що зараз у медичної реформи є лідер Уляна Супрун. Звісно, не моїм завданням є робити рекламу медичній реформі, хоча інколи ДФС не погоджувалася з тим, що робило МОЗ, але ми розуміли, що це є шанс щось змінити і ми допомагали максимально. Я знаю наскільки багато було негативного піару, що позначилося на популярності Супрун. Але в неї правильні інтенції, вона дійсно хоче щось змінити. На відміну від  інших сфер, де немає таких лідерів і там відповідно нічого не відбувається», – додав він.

Нагадаємо, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта розповів, що 16 мільйонів українців вже обрали сімейного лікаря.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 20:52 :33