Новини » Суспільство 11 вересня, 2018, 15:56
Блогер: Совість – совістю, та 300 доларів – це 300 доларів
ZIK
ZIK

В Україні достатньо викривлений суспільний договір між медіа, громадськістю та владою. Адже більшість наших ЗМІ працюють на інтереси олігархів, які вкладають у них кошти. Відтак, вітчизняні журналісти користуються практично всіма правами, які мають їхні західні колеги, однак не дотримуються виконуються частини обов’язкових правил.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив блогер Юрій Гудименко.

Він зауважив: зараз між громадськістю, державою та журналістами укладено «дуже дивний» суспільний договір. Мовляв, представники медій намагаються працювати за такою моделлю, яка є у західних колег, однак, в нас це не вдається. Адже в Україні – невеликий ринок реклами, який не дає більшості ЗМІ стати самоокупними.

«Через це гроші у медіа вливають бізнесмени та олігархи, вимагаючи писати те, що їм потрібно, чи «наїжджати» на тих, на кого потрібно. Саме тому суспільство отримує або дуже віддзеркалену інформацію, або відкрито фейкову», – зауважив блогер.

Він зазначив: при цьому журналісти користуються практично всіма правами, які мають їхні західні колеги, однак не виконують частину правил, як працівники західних ЗМІ.

«Що стосується етики, я спілкувався із журналістами проросійських медіа. Можу впевнено сказати: там совість – це звичайно, совість, етика – це етика, однак 300 «баксів» – це 300 «баксів». Саме ці гроші для них і є найважливішими», – розповів Гудименко.

Тож він переконаний: саме через такий викривлений суспільний договір між журналістами та владою будь-яка спроба держави втрутитись викликає досить закономірну реакцію у працівників медій.

«Вони скажуть, що це цензура чи тиск. Можливо, так і не має бути, та я бачив аналогічні заклики на будь-яку спробу держави втрутитись у цю історію із суспільним договором», – зазначив експерт.

За його словами, усі такі спроби закінчуються затриманням когось немедійного, наприклад, адміністратора проросійського пабліку.

«Спробуйте затримати журналіста, наприклад, «NewsOne» – відразу ж будуть демонстрації чи заяви про тиск на медійні кола. Я вже бачив затримання Гужви із тотальними доказами. Незважаючи на це величезна кількість медійників засудила затримання журналіста. І це Гужва, він один зі стовпів проросійської пропаганди. Людину взяли на тому, що вона вимагала гроші. Куди вже далі?», – наголосив Юрій Гудименко.

Як повідомлялось, у Верховній Раді низка нардепів зареєструвалаи законопроект про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення щодо посилення інформаційної безпеки і протидії державі-агресору в інформаційному просторі.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 06:50 :40