Новини » Суспільство 11 вересня, 2018, 15:28
Блогер: Частина українських ЗМІ справді є засобами російської пропаганди
ZIK
ZIK

В Україні справді є ціла низка медіаресурсів, які працюють на російську пропаганду. Однак сумнівно, що з ухваленням законопроекту про інформбезпеку закриють хоч один такий телеканал. Адже люди, які працюють за російські гроші, точно знайдуть, як обійти закон чи заплатити штраф.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив блогер Юрій Гудименко.

Він підкреслив: зараз частина українських ЗМІ справді є засобами російської пропаганди – зокрема, такі телеканали як «NewsOne», «112-й» та частково «Інтер».

«Також є й частина газет чи популярних новинарних сайтів. Їх справді потрібно законодавчо обмежувати, адже, виходячи із того, що вони дуже рідко прямо говорять про якісь речі, їх важко притягнути до якоїсь відповідальності», – переконаний Гудименко.

До того ж, за його словами, новинні сайти взагалі ніяк не ліцензуються.

«Згідно реєстру, у нас на всю Україну є всього декілька інформаційних агенцій, хоча й знаємо, що новинарних сайтів – тисячі. Жодного контролю за ними немає, як і законодавства, що хоча б якось їх контролювало», – розповів блогер.

Водночас, він зазначив: вважає, що зараз немає таких активних проявів цензури, як це було ще за часів Януковича.

Та, на його думку, уся робота із медіа повинна обумовлюватись не лише окремими законопроектами, а й бути частиною великої програми, яка дозволить вирішити внутрішні та зовнішні проблеми українських ЗМІ.

«Зокрема – повної заангажованості більшість українських засобів масової інформації від олігархів чи бізнесменів, у яких є хоча б тисяча доларів, щоб фінансувати сайт у своїх інтересах. Існує й проблема у тому, що частина медіа повинна ліцензуватись і платити за це гроші, а інші можуть просто існувати лише на сервері і впливати на таку ж, якщо не більшу, кількість людей. Все це без жодних кордонів», – наголосив експерт.

Тож він підкреслив: дуже хотілося б, щоб у держави була дорожня карта роботи із медіапростором.

Окрім того, згідно із запропонованим проектом закону про інформаційну безпеку, канали не несуть відповідальності за сказане у прямих ефірах особами, які не є працівниками цього медіа. Тож, на думку, Гудименка, це відкриває простір для маніпуляцій. Зокрема, можна вивести у прямий ефір, наприклад, українофоба Жириновського і повністю уникнути відповідальності.

«Проросійські телеканали можуть покликати якогось «ватника» на ефір і він розповідатиме, що України немає, про «криваву хунту» та «доблесних борців із «кривавою київською владою». Та до нього не виникатиме питань», – наголосив Гудименко.

До того ж, він зазначив: такі закони розроблені у більшості пострадянських держав. У нас їх не було, або ж вони не діяли, тому й законопроектом про посилення інформбезпеки «вирішили просто заткнути дірку», яка з’явилась понад чотири роки тому.

Як повідомлялось, у Верховній Раді низка нардепів зареєструвала законопроект про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення щодо посилення інформаційної безпеки і протидії державі-агресору в інформаційному просторі. Зокрема, за словами авторів ініціативи, документ передбачає недопущення в українських ЗМІ «мови ворожнечі» і виправдання російської агресії на території України.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 02:26 :23