Новини » Регіони 10 вересня, 2018, 9:50
Волинь – серед лідерів із впровадження інклюзивно-ресурсних центрів

На Волині на початок 2018-19 навчального року інклюзивною освітою вже охоплено 475 дітей. В області активно формується мережа інклюзивно-ресурсних центрів, яка буде корегуватись.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Зокрема, на Волині уже функціонує 8 ІРЦ, ще 19 – відкриють до кінця 2018 року. Новостворені інклюзивно-ресурсні центри мають стати потужними осередками для раннього виявлення та надання своєчасної допомоги дітям за місцем проживання. 

Як повідомила начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, у 2018 році для Волині виділено цільову освітню субвенцію обсягом 11,2 млн грн.

«Закупівля обладнання здійснюється згідно з рекомендаціями МОНУ та Міністерства регіонального розвитку та будівництва через систему PROZORRO та за угодами з постачальниками. Тож для одного ІРЦ ця сума становить 186 тисяч гривень. Натомість, з місцевих бюджетів для проведення капітальних та поточних ремонтів приміщень центрів на сьогодні виділено 4,9 мільйона гривень. Відтак, наше головне завдання – забезпечити раціональне використання цих коштів як для належної організації інклюзивного освіти в закладах, так і на закупівлі обладнання для оснащення ІРЦ», – зауважила Плахотна.

Слід також додати, що Волинська область – серед лідерів за створенням інклюзії. Так, за інформацією віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, вона займає друге місце в Україні за кількістю шкіл, які мають інклюзивні класи. Серед лідерів за створенням інклюзії Київська область – 148 шкіл, Волинська – 143 та Житомирська – 137 шкіл області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 19:58 :55