Новини » Світ 10 вересня, 2018, 17:33
Василь Горбаль пояснив, де Білорусь може позичати гроші після відмови від програми МВФ
ZIK
ZIK

З огляду на політичні домовленості, які існують у Білорусі, ця країна має можливість робити запозичення у РФ і Китаю.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України попередніх скликань, колишній член Ради НБУ (2003–2005, 2007–2014 рр.) Василь Горбаль.

Гість програми, коментуючи інформацію про те, що Білорусь відмовилася від кредитів Міжнародного валютного фонду, зауважив, що ситуація в цій державі та в України відрізняється.

«Заборгованість Білорусі перед МВФ сягає близько 3,7 млрд дол. Для порівняння, у нас – 12,1 млрд дол.», – зазначив Василь Горбаль.

З його слів, перед Білоруссю на наступний рік стоїть завдання рефінансувати половину боргу перед МВФ, і це легше зробити, аніж Україні: «Тобто різні завдання, з точки зору запозичень».

«З огляду на політичні домовленості, які існують у Білорусі, це можливість запозичень у РФ і Китаю. Достатньо безпроблемним виглядає можливість розміщення у наступному році білоруських державних цінних паперів серед інвесторів у РФ і Китаї. Думаю, що з огляду на цю можливість була зроблена така заява. Хоча перемовини (із МВФ – ред.) йшли два роки, і сума, яку просив білоруський уряд, була 3 млрд дол. Відсоткова ставка – 2,3», – зазначив Василь Горбаль.

Гість програми наголосив, що якщо в Україні не буде інвестицій, більшого надходження валюти, ризики припинення співпраці лише накопичуватимуться.

«І будь-яке повторне… поглиблення програми співробітництва з МВФ не врятує ситуацію. Усе те, що ми зараз ведемо із МВФ, – мета не збільшення зовнішнього боргу, а рефінансування раніше взятого, існуючих зобов’язань», – додав Василь Горбаль.

Нагадаємо, 6 вересня в Україні розпочала роботу місія МВФ.

Як заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, економіка зростає, але Україна має борг, який сама не може виплатити, тому треба виходити на зовнішні ринки, перекредитовуватися та співпрацювати з МВФ.

Раніше Володимир Гройсман повідомляв, що кожного року Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, які були накопичені у попередні роки, 5 мільярдів доларів.

Національний банк очікує підвищення цін на природний газ в цьому році на 25%. У «Батьківщині» пригрозили уряду відставкою у разі зростання ціни на газ.

Додамо, стало відомо, що Білорусь відмовилася від кредитів МВФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 00:12 :38