Новини » Світ 10 вересня, 2018, 17:57
В Австралії знайшли дві золоті брили вагою 115 кг
Фото: bbc.com/RNC MINERALS
Фото: bbc.com/RNC MINERALS

У Західній Австралії на шахті «Бета Ханд Майн» знайдено дві великі брили кварцової породи з золотом. Золото з кожної з них коштує мільйони доларів.

Про це повідомляє BBC.

У канадської гірничодобувній компанії СРН Minerals, повідомили, що вага більшої брили становить 95 кг і вона містить 2 440 унцій (бл. 69 кг) золота. Його вартість оцінюють приблизно у 4 мільйони канадських доларів. Менша брила вагою 63 кг містить 1620 унцій (близько 46 кг) золота. У цьому випадку вартість дорогоцінного металу становить 2,6 млн канадських доларів.

RNC Minerals додає, що минулого тижня у шахті поблизу Калгурлі видобули золота на суму 15 мільйонів канадських доларів (11 мільйонів доларів США).

Фото: bbc.com/RNC MINERALS
Фото: bbc.com/RNC MINERALS

Шахтарі в Австралії часто видобувають лише 2 г золота на тонну породи, тим часом, за підрахунками проф. Сема Спеарінга з Куртінського університету, на шахті «Бета Ханд Майн» цей показник становить 2200 г на тонну.

«Це вкрай рідкісний результат. Це надзвичайно рідкісне і дуже захоплююче відкриття», – підкреслив науковець.

Спочатку у шахті видобували нікель, проте після відкриття в червні слідів золота значно ближче до поверхні, шахтарі зосередилися на жилі, розташованій на глибині 500 м.

Генеральний директор RNC Minerals Марк Селбі заявив, що найбільші брили золотоносної породи будуть продані на аукціоні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 14:11 :56