Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США запустили систему збору пластикового сміття в Тихому океані

Система очищення складається з 600-метрової лінії з гнучких балок у формі латинської букви до якої під'єднана триметрова підводна мережа. Фото: theoceancleanup

Компанія Ocean Cleanup запустила з Сан-Франциско свою першу тестову систему збору пластикового сміття в Тихому океані. Після двотижневих випробувань вона відправиться до Великої тихоокеанської сміттєвої плями.

Про це повідомляється на сайті проекту, пише «Громадське».

Систему Ocean Cleanup, запропонував винахідник нідерландського походження Боян Слати. Це 600-метрова лінія з гнучких балок у формі латинської букви U. Знизу до неї приєднана підводна мережа, що занурена у воду на глибину 3 метри.

Система вільно рухається в воді та, подібно до штучної берегової лінії, збирає сміття в скупчення, які потім можна піднімати й вивозити судами супроводу.

Передбачається, що Ocean Cleanup, який залучив 30 мільйонів доларів благодійного і краудфандингового фінансування, зможе збирати фрагменти пластику розміром понад п’ять сантиметрів.

Комплекс запустили в затоці Сан-Франциско та вже за три-п’ять днів його доставлять на точку випробувань у 250-350 морських милях від узбережжя.

Після чого установку мають доставити до Великої тихоокеанської сміттєвої плями, де вона почне прибирання. Пляма розташована в 1,2 тисячі морських миль від узбережжя, отже, за оцінками авторів проекту, транспортування системи до неї, триватиме два-три тижні.

Установку випробують у 250-350 морських милях від узбережжя Сан-Франциско Фото: Ocean Cleanup

Всього компанія планує запустити 60 таких систем. Автори ідеї сподіваються прибрати половину сміття в плямі за п’ять років, а до 2040 року – до 90 відсотків плями.

Зазначається, що оскільки Велика тихоокеанська сміттєва пляма знаходиться в міжнародних водах, для реалізації проекту не потрібна екологічна експертиза. Утім стартап замовив таку експертизу у незалежних консультантів, які зробили висновок, що єдиним можливим наслідком проекту для навколишнього середовища може бути те, що у зібране сміття попадуть морські черепахи, які можуть проковтнути пластик.

Навесні 2018 року головний океанограф проекту Ocean Cleanup Лоран Лебретон і його колеги опублікували уточнені оцінки кількості пластику в Великому тихоокеанському сміттєвій плямі: за їхніми даними, в сміттєвій плямі міститься приблизно 80 тисяч тонн пластику, які сумарно займають площу близько 1,6 мільйона квадратних кілометрів. Ця маса приблизно в чотири рази більше максимальної з попередніх оцінок і в 16 разів більше величини, отриманої в результаті попередніх вимірювань кількості сміття, зібраного в тралові мережі.

Loading...