понеділок, 10 вересня, 2018, 16:18 Суспільство
Шверк: Українське законодавство не знає, що таке «джинса» у ЗМІ
ZIK
ZIK

В Україні не має можливості покарати засоби масової інформації за неналежне висвітлення матеріалу щодо осіб, які хочуть балотуватися на виборах. Тому нерівноцінне висвітлення інформації про конкретних осіб, на жаль, можливе і сьогодні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Григорій Шверк.

«Під час виборчих перегонів закон України передбачає, що в рамках Національної ради з питань телебачення і радіомовлення створюється робоча група, яка повинна моніторити телебачення щодо виконання виборчого законодавства. Я також був членом такої комісії і можу сказати, що були навіть новини, в яких говорили сім хвилин про одну людину, а про його опонента лише одну хвилину», – сказав Шверк.

За його словами, нерівноцінне висвітлення інформації про кандидатів в українському інформаційному просторі непоодиноке. Що ж до замовних матеріалів, які ще називають «джинсою», то та, здебільшого, транслюється на регіональних телеканалах і стосується влади. Але дуже важко покарати за неї ЗМІ, адже комісія може робити лише аналіз.

«У Національної ради з питань радіо і телебачення не має жодних важелів, щоб впровадити якісь зміни до роботи теле- та  радіоорганізацій. Ми можемо лише зробити аналітику і писати листи з пропозиціями до Центральної виборчої комісії, яка у свою чергу може ухвалити рішення. Але мені здається, що наші повідомлення не встигають читати, бо під час перегонів там і так вистачає технічної і організаційної роботи. Тому ситуація наразі така, що українське законодавство не знає, що таке «джинса», – наголосив нардеп.

Він також зазначив, що не пам’ятає  жодного випадку, щоб якесь медіа з точки зору передвиборчих дій було покаране.

«Системна проблема полягає у тому, що Нацрада не має повноважень ухвалювати рішення. Тому я очікую на те, що наступні перегони з точки зору «джинси» у засобах масової інформації мало чим відрізнятиметься від усіх попередніх років. Можливо, єдине, що вирішить проблему, це самоврядування журналістів, які фільтруватимуть такий контент», – додав Шверк.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 17:23 :24