Новини » Політика 10 вересня, 2018, 22:10
Що потрібно зробити, аби уникнути російської загрози в Азовському морі: пояснення військового
ZIK
ZIK

Російська Федерація суттєво наростила свій склад флоту й створила для України військово-економічну загрозу. Щоб її уникнути, слід наполягати на розподілі Азовського моря згідно з міжнародним підходом. Це дозволить вводити кораблі союзників.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-заступник керівника генерального штабу (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Як повідомлялося, після засідання Ради національної безпеки та оборони України 6 вересня було прийнято рішення про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування ВМС ЗСУ. Відповідних дій не довелося довго чекати – у Бердянську було помічено перекидання автотрейлером малого броньованого артилерійського катера Військово-морських сил України.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, що якщо в України нема таких військово-морських можливостей, як у Росії, чому ми не застосували інші можливості, такі як залучення Заходу для тиску на РФ через її дії на Азовському морі, пан Романенко сказав, що окрім військового напряму здійснюються відповідні дії на дипломатичному фронті.

Гість студії зазначив, що на Азовському морі існує військово-економічна загроза для України. Щоб її уникнути, слід наполягати на розподілі Азовського моря згідно з міжнародним підходом, тоді ми зможемо вводити кораблі союзників у ці води.

«Є велика загроза, бо юридичний статус Азовського моря визначено, як внутрішні води. Цей статус був введений ще в складі Радянського Союзу. Україна декілька разів пропонувала перейти на міжнародне розмежування, визначити 12,5 милі економічної зони, використання вод, шельфу, але росіяни не хочуть. Якщо буде такий розподіл, то Україна буде економічно вигравати», – зазначив пан Романенко.

Як зауважив експерт, якщо зробити розподіл за міжнародним підходом, то в Азовському морі Україна матиме право розробляти шельф, залучаючи іноземні компанії.

«І кораблі наших союзників не можуть заходити в Азовське море на підставі нашого рішення, як це робиться в Чорному морі. Зараз за юридичними документами, які діють між Росією та Україною, це заборонено. І Росія категорично проти цього», – аргументує Ігор Романенко.

За словами військового, Російська Федерація за останніх півтора року суттєво наростила склад військово-морського флоту на Азові.

«Вони перекинули частину катерів із Каспійського моря, причому не просто катери, а ракетні з ракетами «Калібр». За різними оцінкам, вони наростили до 40-60 кораблів. У нас таких можливостей, на жаль, немає, але зусилля теж докладаються відповідні. Минулого року ми прийняли на озброєння шість артилерійських катерів, три з яких з’явилися в Азовському морі, і працюємо над тим, щоб оснастити катери ракетними комплексами, але на це потрібні час і кошти», – підкреслює екс-заступник керівника Генерального штабу.

Читайте також: Дипломат розповів, чому Росія насправді напала на Україну

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 10:59 :42