Новини » Політика 10 вересня, 2018, 13:31
Російська правозахисниця запропонувала варіант звільнення українських політв’язнів
ZIK
ZIK

Українській владі варто було б звільнити одного-двох громадян Росії. Тоді Російська Федерація у відповідь могла б звільнити кількох українців, зокрема, Олега Сенцова.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила російська журналістка та правозахисниця Зоя Свєтова.

Вона розповіла, що ситуація зі здоров’ям Олега Сенцова дещо погіршилась з того моменту, коли вона відвідувала політв’язня Кремля місяць тому.

«Адвокат Дмитро Дінзе сказав, що в Олега доволі погані результати аналізів. Це означає, що у будь-який момент тюремні лікарі можуть почати його примусово годувати. А це те, чого Сенцов дуже не хоче», – каже журналістка.

Вона переконана, що таке примусове годування може дуже негативно позначитись на стані здоров’я українського політв’язня.

«Взагалі, все, що з ним зараз відбувається, негативно позначається на стані його здоров’я, адже сьогодні він голодує вже сто двадцятий день. Тобто це вже межа того, що може людина навіть з тими крапельницями та харчовими сумішами. А погані результати його аналізів – це вже доволі тривожний сигнал», – зазначила Зоя Свєтова.

Також вона розповіла, що зі слів адвоката Дмитра Дінзе, співробітники колонії, де утримується Олег Сенцов, вмовляють політв’язня написати прохання про помилування.

«Я думаю, що Олег відмовляється це робити. Тим паче, немає впевненості, що це прохання матиме позитивний результат. У такому випадку просто немає сенсу його писати. Я вважаю, що ситуація катастрофічна і що українська влада повинна зробити все можливе, аби звільнити Олега», – наголосила правозахисниця.

 «Я думаю, що політичні інструменти не вичерпали себе. Переконана, що коли б українська влада зробила перший крок і звільнила хоча б одного або двох російських громадян, то Росія, можливо, цей процес теж ініціювала б. Було б зрозуміло, що коли Російська Федерація у відповідь не звільняє політв’язнів, то це вже надзвичайна ситуація», – вважає експерт.

Окрім цього вона підкреслила, що поки не бачить інших варіантів для того, аби врятувати Олега Сенцова.

«Як казав сам Олег, місяць назад його стан був передкритичним. Та вже сьогодні його стан з дня на день може стати критичним. Тоді вже і Україні, і Заходу буде пізно робити якісь кроки. А якщо звільнити Сенцова, то далі вже можна звільняти й інших громадян України», – переконана правозахисниця.

Нагадаємо, український кінорежисер В’ячеслав Бігун пояснив, чому Олег Сенцов, перебуваючи у колонії, не полишає свою творчу діяльність.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:23 :33