Новини » Світ Читать эту новость на русском

Пономарьов: Путін у будь-якому випадку несе політичну відповідальність за злочин у Солсбері

ZIK

Незалежно від того, хто віддавав безпосередній наказ про отруєння сім’ї Скрипалів, безумовно, за цю операцію політичну відповідальність несе чинний президент Росії Володимир Путін.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив депутат Держдуми Росії у 2007-2016 рр. Ілля Пономарьов.

«Незалежно від того, чи давав Путін особисто вказівку на конкретну операцію у Солсбері, чи ні, він все одно несе за неї політичну відповідальність. Тому що, поза сумнівом, є люди, які за його рішенням займаються подібними речами», – сказав Пономарьов.

Він розповів, що дуже показовою була давня історія отруєння російського агента спецслужб Олександра Литвиненка.

«Андрій Луговий, який отруїв у минулому Олександра Литвиненка, не просто уник покарання у Росії, але й отримав підвищення. Тому незалежно від того, хто віддавав безпосередньо наказ, систему фізичного усунення опонентів, безумовно, створив особисто діючий президент Росії і це необхідно відзначити», – вважає він.

Також, на його думку, отруєння Скрипаля могло мати дуже глибоке підґрунтя, адже він є справжнім агентом іноземної розвідки, який зрадив і видав на Заході велику кількість російських розвідників, котрі працювали закордоном, зокрема, у США.

«Проти Скрипаля була відкрита справа, пов’язана з Анною Чапмен та великою групою людей, котрі перебували під прикриттям у США, яких він дійсно видав. Він був схоплений і засуджений на території РФ, а потім в рамках легального політичного процесу був здійснений обмін Скрипаля як західного агента на росіян, які перебували на Заході. Тому щодо будь-якого кодексу честі та поняття спецслужб на цьому варто поставити крапку», – розповів Пономарьов.

Але російський експерт зазначив: очевидно, що Скрипаль робив щось, що загрожувало вже Російській Федерації, коли він вже був на Заході.

«З’явилася  інформація, що Скрипаль співпрацював з іспанцями, допомагаючи їм викривати зв’язки з російською мафією «тамбовської» організованої злочинної групи, яка працювала на території Іспанії. Саме у цій країні його завербували, коли він був російським резидентом розвідки. Тому він знає про те, що відбувалося там», – прокоментував він.

Саме це, на його думку, безпосередньо загрожувало середовищу Путіна, тому що «тамбовське» угрупування діяло в Санкт-Петербурзі і мало тісний зв'язок ще з петербурзькою мерією періоду, коли теперішній президент РФ там був першим віце-мером.

«Віктор Іванов, Владислав Різник, Олександр Торшин здійснювали зв'язок з людьми у криміналі. Тобто це ті особи, які зараз є високопоставленими людьми у російській владі. Тому це могло стати безпосередньою причиною отруєння Скприпаля. Тому що ці особи могли злякатися, що ниточка веде до першої особи держави і таким чином, мабуть, вони хотіли захистити як його, так і себе. Хоча ми навряд чи дізнаємось, хто ухвалював рішення. Але я думаю, що таке пояснення, яке пов’язане з мафіозними процесами в Іспанії, є якраз найправдоподібнішим», – додав Пономарьов.

Нагадаємо, двоє росіян, яких Велика Британія підозрює в отруєнні екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері, перевозили нервово-паралітичну речовину «Новичок» у флаконі з-під парфумів.

До слова, об’єму нервового-паралітичної речовини «Новичок» могло вистачити для вбивства чотирьох тисяч людей.

Loading...