Новини » Регіони 10 вересня, 2018, 10:23
Підприємців, які розіграли тендер від івано-франківського КП, покарали штрафом у 68 тис. грн

Антимонопольний комітет України заборонив протягом трьох років брати участь у тендерах та наклав 68 тис. грн штрафу на приватних підприємців Андрія Кітраля та Миколу Панахиду, які розіграли понад 3,5 млн грн на закупівлі похоронного приладдя для івано-франківського комунального підприємства «Міська ритуальна служба».

Про це повідомляють «Наші гроші».

«Міська ритуальна служба» оголосила тендер на закупівлю похоронного приладдя у березні 2017 року. Очікувана вартість закупівлі склала 3,65 млн грн.

Участь у тендері взяли два підприємці – Кітраль Андрій Іванович та Панахид Микола Мирославович. Кітраль запропонував на 50 тис. грн менше – 3,52 млн грн та був визнаний переможцем торгів.

У цих двох учасників закупівлі збігаються адреси за районом, селом, вулицею, будинком та спільний робочий телефон – Львівська область, Пустомитівський район, село Ставчани, вул. Івасюка, 40, тел. 0672766220.

У модулі аналітики ProZorro картки обох підприємців мають спільну електронну адресу. Заявки ФОПів були завантажені у систему ProZorro з інтервалом в одну годину. Підприємці використали однакові електронні адреси та одну ІР-адресу при надсиланні податкової звітності.

Більше того, підприємець, який переміг, у п’ятиденний термін після оголошення наміру про укладання договору не надав інформації, яка б підтверджувала відсутність підстав для відмови в участі визначених частинами 1 і 2 ст. 17 закону про публічні закупівлі.

Відповідно, тендерний комітет комунального підприємства мав підстави не укладати договір з ФОП Кітраль Андрій Іванович.

На підозрілий тендер звернула увагу місцева прокуратура. 20 липня за зверненням прокуратури Антимонопольний комітет покарав двох підприємців за антиконкурентні узгоджені дії. Їм заборонено протягом трьох років брати участь у тендерах та накладено штрафні санкції на 68 тис. грн.

Івано-франківське комунальне підприємства «Міська ритуальна служба» закупляло 3,5 тис. стандартних трун без оббивки; чотирьохгранних трун, драпірованих тканиною бархат; стандартних трун, лакованих та оздоблених картиною (чотирьохгранні, шестигранні, восьмигранні), стандартних трун – лакованих, з декоративним оформленням.

Згідно з даними системи «Прозорро», Андрій Кітраль та Микола Панахид брали участь лише в одному тендері, організованому «Міською ритуальною службою».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 03:06 :46