Новини » Суспільство 10 вересня, 2018, 16:07
Не всі виші, які перемістили з окупованих територій, працюють ефективно, – Гриневич
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: radiosvoboda.org
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: radiosvoboda.org

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що не всі вищі навчальні заклади, переміщені з тимчасово окупованих територій країни, ефективно працюють.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ні, не всі ефективні. Ви ж розумієте, що це частини академічного та студентського колективу, які переїхали без обладнання, залишивши своє приміщення. Вони опинилися в дуже складній ситуації. Їх розмістили на пристосованій території, або в іншому вищому навчальному закладі, і у кожного з них виявилася різна здатність, як вони вміють розвиватися», – зазначила Гриневич.

Вона також додала, що є частина переміщених вишів, які пішли в абсолютно нечесний бізнес, коли надають освіту дистанційно і хочуть видавати дипломи.

«Очевидно, що ми не можемо толерантно до цього ставитися», – наголосила міністр.

Гриневич також зазначила, що міністерство провело аудит переміщених вишів і отримало рекомендації за його підсумками.

«Ми виявили кілька вищих навчальних закладів, які не треба закривати, але треба об’єднати з іншими. Тобто ми для них створюємо можливості ефективно працювати. Усі науково-педагогічні працівники вливаються у новий колектив, там відкриваються нові спеціальності і далі все розвивається», – додала міністр.

Як приклад, вона навела приєднання Донбаського державного технічного університету до Східноукраїнського національного університету ім. Даля.

«Також інша історія: у нас є Луганський аграрний університет, який зараз працює в Харкові, а там величезна кількість інших ВНЗ. Водночас у Луганській області дуже потрібен аграрний виш, там потрібно розвивати аграрні спеціальності. У зв’язку з чим, обласна державна адміністрація запросила університет повернутися до Луганської області», – розповіла Гриневич.

Нагадаємо, з десяти вищих навчальних закладів, до яких подалися кращі вступники, відтак збільшили їхнє держзамовлення, – шість регіональних.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:35 :04