Новини » Львів 10 вересня, 2018, 9:12
На Стрийщині відзначать 170 річчя творця новітнього національного сакрального архітектурного стилю Василя Нагірного

На Стрийщині відзначать 170-річчя від дня народження Василя Нагірного, творця новітнього національного сакрального архітектурного стилю, громадського діяча кінця ІХ-початку ХХ століття, уродженця села Гірне.

Про це йшлося під час зустрічі голови Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького з президентом міжнародного Благодійного фонду «Слава Україні» Галиною Кавка-Прохною (США), головою наглядової ради «Євроатлантичний вектор» Омеляном Заревичем (м. Київ), директором Благодійного фонду «Громада» Ярославом Біланом та місцевим краєзнавцем Богданом Сидораком. Про це йдеться у повідомленні Стрийської райдержадміністрації. 

Голова райдержадміністрації зазначив, що діяльність Василя Нагірного, як за духом, так і за змістом була громадською. Навряд чи можна ще знайти аналогічний приклад, щоб одна людина так багато зробила в галузі храмового будівництва. За проектом Василя Нагірного зведена кожна четверта церква в Галичині, з них 8 – на Стрийщині. 

Керівник району відмітив, що з метою належного вшанування цієї особистості рішенням сесії Стрийської районної ради 2018 рік визнано Роком Василя Нагірного. Розпорядженням голови Стрийської райдержадміністрації затверджено план заходів, в якому передбачено проведення низки мистецьких та просвітницьких заходів щодо відзначення пам’ятної дати. Виготовлено тематичний буклет «Василь Нагірний – творець новітнього національного сакрального архітектурного стилю та громадський діяч європейського рівня кінця ХІХ-поч.ХХ ст.», в селі Гірне на фасаді Народного дому встановлено меморіальну дошку, закладено парк Василя Нагірного, а до кінця жовтня цього року планується за кошти громади та районного бюджету встановити пам’ятник. «Ми зробимо все, щоб належно пошанувати пам’ять славного земляка, який вніс величезний внесок в національне відродження не тільки Галичини, а й усієї України», – запевнив голова РДА Василь Зубрицький. 

Президент міжнародного Благодійного фонду «Слава Україні» Галина Кавка-Прохна щиро подякувала керівнику району за патріотизм та величезну роботу у напрямку соціально-культурного розвитку Стрийщини і подарувала йому свою книгу «Обличчя української історії». Василь Зубрицький, у свою чергу, вручив п.Галині науково-популярний альманах «Наша спадщина» про історію та культурну спадщину Стрийщини, який був виданий з нагоди відзначення 27 річниці Незалежності України, а також буклети та збірники з нагоди історичних та пам’ятних дат, пов’язаних зі Стрийщиною. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 06:44 :38