Новини » Львів 10 вересня, 2018, 13:16
На львівських кладовищах впорядкують могили Січових стрільців за 1 млн 300 тис. грн

На початку року ухвалою сесії Львівської міської ради було затверджено програму відзначення 100-ліття Листопадового чину та утворення ЗУНР. Програма передбачає реалізацію ряду заходів за різними напрямами. Зокрема передбачено впорядкування могил січових стрільців на кладовищах Львова.

Про це повідомляє ЛМР.

За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірини Маруняк, на ці роботи з міського бюджету виділено 1 млн. 300 тис. грн.

«Ми впорядковуємо могили січових стрільців на Янівському кладовищі. Там є 703 могили. Вже впорядковано 205 могил. Роботи тривають і ми плануємо до середини жовтня роботи тут завершити. Крім того, пофарбована огорожа та впорядковуємо кущі бушману, які там ростуть.

Також ще є могили січових стрільців на Голосківському і на Замарстинівському цвинтарях. Ми замовили хрести, які там буде встановлено на могилах. Як ці хрести мають виглядати затверджено рішенням виконавчого комітету. До середини жовтня також плануємо ці хрести встановити на могилах січових стільців. І маємо могилу січовим стрільцям на Знесінні. Там уже зробили доріжку до могили і зараз облаштовуємо сходи. Отож роботи проводяться на повну потужність, підрядники працюють на усіх об’єктах. Плануємо все завершити до дати святкування роковин ЗУНР, щоб могли січових стрільців, які поховані на наших кладовищах, гідно виглядали», – розповіла Ірина Маруняк.

Нагадаємо, ухвалою сесії Львівської міської ради № 2904 від 25.01.2018 р. було затверджено «Програму відзначення 100-ліття Листопадового Чину та утворення ЗУНР». Програма передбачає реалізацію ряду заходів за напрямами: «Освітній аспект», «Заходи та події», «Пам’ятні місця», «Промоція та візуалізація».

У межах Програми буде реалізовано:

  1. Конкурс мистецько-архітектурних проектів на скульптурні композиції українським бійцям Листопадового Чину та їх подальше виготовлення та встановлення на вул. Городоцькій та вул. Польовій.
  2. Облаштування місць, пов’язаних з історичною спадщиною Листопадового Чину та ЗУНР, у межах Личаківського та Янівського цвинтарів.
  3. Дослідження, розробка та встановлення інформаційних таблиць з інформацією щодо основних історичних фактів Листопадового Чину та ЗУНР у м. Львові (Меморіальна таблиця 100-ліття підняття синьо-жовтого прапора над львівською Ратушею Січовим стрільцем та інформаційних таблиць на вул. П. Дорошенка, 40, будівлі Палацу Голуховських, головному корпусі ЛНУ ім. І. Франка, просп. Свободи, вул. Т. Костюшка, 11 та інші).
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 04:55 :27