Новини » Політика 10 вересня, 2018, 14:07
Мати Клиха: Сина відправили у психлікарню, щоб він не підтримав голодування Сенцова
ZIK
ZIK

У телефонній розмові Станіслав Клих розповідав, що хоче почати голодування з Олегом Сенцовим. Тоді його забрали у психіатричну клініку, де, попри його заяву про те, що він не прийматиме жодних ліків, йому вводили невідомі речовини.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила мати бранця Кремля Тамара Клих.

Жінка розповіла, що Станіслава Клиха забрали у психіатричну клініку, коли Сенцов оголошував голодування, аби той не почав підтримувати Олега.

«У телефонній розмові він сказав мені, що буде голодувати. Вже у психіатричній лікарні він написав заяву, що не прийматиме жодних ліків, оскільки він не хворий. Але, тим не менш, його протримали там місяць. А коли я розмовляла з ним 3 вересня, то розповів, що перебуває у в’язниці в місті Верхньоуральську», – каже мати бранця Кремля Станіслава Клиха.

Також вона зазначила, що коли відвідувала сина у психіатричній лікарні, Станіслав був «ніяким». Незадовільний стан його здоров’я зберігається по сьогодні.

«Коли я востаннє з ним розмовляла, Стас казав, що навіть не знає, що саме йому колють. Вони ж не говорять – ні консулам, ні правозахисникам, нікому. Вони просто кажуть, що «лікують його». А які препарати йому колють, ніхто не знає», – наголошує пані Тамара.

Окрім цього жінка розповіла, що разом з батьком Станіслава відмовляють його від голодування, адже невідомо, чим це закінчиться.

«Я б могла подякувати російським правозахисницям Зої Свєтовій та Тетяні Щур – вони дуже часто мені телефонують. Натомість серед українських посадовців долею політв’язнів дуже схвильовані дипломат Василь Кирилич – я йому телефонувала, а він обіцяв забезпечити мою поїздку до сина», – розповідає мати політв’язня.

Офіційні представники Російської Федерації нещодавно заявляли, що Станіслав Клих не голодує і перебуває у задовільному стані.

«А як вони скажуть? Він весь гнив там, коли я була, а вони заявляли, що Станіслав здоровий. Олег Сенцов перебуває у критичному стані, а Москалькова говорить, що він «у задовільному стані». Не можна вірити жодному їх слову, адже я це все бачила на власні очі», – наголосила Тамара Клих.

Вона розповіла також про її комунікації із уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денисовою.

«Все добре – вона телефонує, турбується здоров’ям сина. Поганий стан здоров’я не лише у Станіслава, а у всіх хлопців (бранців Кремля – ред.). Зоя Свєтова казала, що у нашої держави є достатньо вагомі важелі впливу, тому хотілося б, щоб наших хлопців звідти забрали», – підсумовує мати політв’язня.

Нагадаємо, омбудсмен Людмила Денисова написала листа президенту Росії Володимиру Путіну з пропозицією обміняти громадянина РФ О. Седікова на одного з українських політв’язнів.

Згодом перший-віце спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла, що з боку Росії немає жодної реакції на пропозиції про обмін ув’язнених.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 05:21 :58