Новини » Політика

Костянтин Матвієнко наполягає, що референдум в Україні варто проводити після виборів Президента

ZIK

Якщо в Україні у президентському кріслі опиниться нова особа, то взаємини держави і суспільства мало зміняться. Саме тому варто прагнути змін до державних суспільних взаємин в ході і після виборчої кампанії. Бо референдум варто проводити саме після виборів президента.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

«Власне кажучи, практика виконання чинної Конституції, якій уже 22 роки показала, що виникають величезні конфлікти всередині влади. Ці конфлікти повсякчас породжують кризу. Тому безумовно конституційні зміни на часі», – сказав Матвієнко.

Він також вважає, що принципова відмінність позиції Тимошенко від позиції Порошенка полягає в тому, що нардеп пропонує не зміни до чинної Конституції, а говорить про необхідність нового документу, який справді має бути ухвалений на референдумі.

«Це власне і є складною позицією, тому що чинна Конституція не передбачає нового документу, а лише дає можливість вносити зміни. Якщо ж говорити про позицію Порошенка, то на мою думку, вона є більш поверхневою, бо він пропонує просто гасла записати до положень Конституції», – вважає політексперт.

Також треба підкреслити, що питання децентралізації та суб’єктності громад, які жодним чином не випали з позицій народного депутата, бо вона зібрала широке коло компетентних конституціоналістів, політичних експертів, візіонерів, які пропонуватимуть комплексний документ.

«Таким чином Тимошенко запропонувала змінити саму систему державних суспільних взаємин. Бо, наприклад, кампанію можна було б вести просто, говорити про тарифи, ціни, інфляція, корупція, злочинність, тобто проробляти такий порядок денний, який цілковито підтримується суспільством. Але, якщо зазначити загалом і зміниться особа в президентському кріслі, то взаємини держави і суспільства мало відрізнятимуться від сьогодення. Саме тому варто прагнути змін до державних суспільних взаємин в ході і після виборчої кампанії, а референдум варто проводити після виборів президента», – наголосив Матвієнко.

На що відреагував політолог Тарас Чорновіл, який сказав, що Порошенко був також автором законопроекту про внесення змін щодо децентралізації, який на жаль заблокований депутатами ВР.

«Ми реально бачимо, що є надумані звинувачення щодо перехідних положень нібито про особливий статус Донбасу, хоча там його насправді немає, бо є зовсім інший проект. Щодо питання змін до Конституції та закріплення зобов’язань гілок влади варто не відступати від напрямку на євроатлантичну інтеграцію. Я на цьому наголошую, тому що насправді, якби це був передвиборчий піар, то це було б зробити дуже просто. Також дуже гарно проводити виборчу кампанію на фоні саме патріотичної підготовки до референдуму», – вважає Чорновіл.

Хоча, на його думку, була лише декларативна заява, що Україна визначає ціль вступити в НАТО.

«Насправді ж запропоновано лише три ключові зміни до повноважень президента, уряду, Кабінету міністрів і Верховної Ради, де вони не просто мають, а зобов’язані дотримуватись курсу НАТО. Україна ж не Росія, ми ніколи наперед не будемо знати, хто буде обраний президентом. Загалом же ми сплутали два різних поняття: внесення змін до Конституції і її заміна, а Порошенко виявився єдиним, який не захотів під себе переписувати Конституцію», – додав він.Loading...