Новини » Політика 10 вересня, 2018, 19:48
Мамчур про ситуацію на Азові: Військові завжди готуються до найгіршого
ZIK
ZIK

Загроза агресії Росії на Азовському напрямку дійсно присутня, тому що там десантно-вигідні напрямки. Але за чотири роки світ змінився. Країни Заходу вже знають як з Росією поводитися.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Юлій Мамчур.

Як повідомлялося, після засідання Ради національної безпеки та оборони України 6 вересня було прийнято рішення про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування ВМС ЗСУ. Відповідних дій не довелося довго чекати – у Бердянську було помічено перекидання автотрейлером малого броньованого артилерійського катера Військово-морських сил України. 

Також пан Мамчур сказав, що військові завжди готуються до найгіршого, у відповідь на питання, чи дійсно існує загроза агресії РФ з боку Азовського моря.

«Агресія може бути з того напрямку, тому що там десантно-вигідні напрямки. Але світ змінився за чотири роки. Ми вже бачимо реакцію на 2014 рік, на квітень-травень, яка була від країн євроспільноти і заокеанських партнерів. Росія не тільки для нас агресор, вона токсична країна для всього світу. Всі знають, як із нею треба поводитися – тільки жорстка дипломатична відповідь і військова присутність корабельного складу інших держав їх і стримує в цьому напрямку. Звичайно, що санкційний тиск послаблює їхню економіку, і воювати на декілька фронтів їм дуже важко», – відповів Юлій Мамчур.

Відповідаючи на запитання ведучого, як гість програми бачить розв'язання кризи на Азовському морі і чи надає перевагу військовим інструментам, пан Мамчур сказав, що надає перевагу військово-дипломатичним інструментам.

«Диктувати і показувати свою морську міць нам дійсно треба, тому що Україна – морська держава, і ці питання повинні були бути давно прописані в морській доктрині. Ми повинні на роки наперед опрацювати питання і розвиток військово-морських сил, їх фінансування, визначитися з корабельним складом, який ми будуємо з урахуванням того, що нам надають наші партнери. Також дуже потужно доведеться відновлювати берегову інфраструктуру. У нас є непогані розробки крилатих ракет, які треба базувати на узбережжі Азовського моря. Ну і, звісно, авіаційне групування. Повинен бути комплекс дій», – переконаний народний депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:53 :09