Новини » Політика 10 вересня, 2018, 22:25
Маломуж: Вироки міжнародних судів змусять Росію вирішити питання в Азовському морі
ZIK
ZIK

Україні треба чітко визначити межі кордону в Азовському морі згідно з міжнародним морським правом. Свого часу такий документ вже було напрацьовано, але політичне керівництво в 2004 році дало слабину й пішло на умови про спільне море та його використання. Тому варто розпочати рух у правильному напрямі й домовлятися з міжнародними партнерами.

Про це в ефірі програми «Vox  populi» на телеканалі ZIK говорив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

«Станом на сьогодні питання Азовського моря можна вирішити комплексом заходів, залучивши партнерів, зокрема й тих, які потерпають від економічної блокади та перевірок. Йдеться про турків, представників Європи, а також представників арабського Сходу та південно-східної Азії», – сказав Маломуж.

За його словами, згенерувавши усі сили, Україна могла б заручитись допомогою міжнародних організацій, судів, подаючи масові системні позови проти Росії.

«Якщо вдасться відсудити сотні мільйонів, а може й мільярдів доларів, це б стало потужним ударом для Росії. Також потрібне відпрацювання моделі забезпечення кораблів, супроводження їх нашими прикордонними засобами. Що також дало б можливість присікти діяльність Росії», – зазначив він.

Також він зазначив, що варто зробити все для того, щоб угоду щодо Азовського моря переглянули.

«Давайте ми будемо доглядати російські кораблі, це ж спільне море, за недолугим договором, який був підписаний ще раніше з РФ. І ми б їх перевіряли – всіх підряд, нехай вони попробують у цій ситуації також нам щось перечити. Зрозуміло, що також треба буде підключати і міжнародні організації, такі як ООН, а також загалом Європу й США та інші країни вже на глобальному рівні. Тим самим виставляючи жорсткі умови Росії», – зазначив Маломуж.

На його думку, в перспективі це допоможе вирішити питання Донбасу, а згодом і Криму та питання Азовського моря.

«Але це вже повинно бути в рамках нових глобальних домовленостей – типу Гельсінських угод і конкретної дорожньої карти, яка вже розпрацьована на 28 пунктів по нашій державі. Щодо звільнення Донбасу і вирішення всіх проблем в Азовському морі – чітко визначивши кордон, розірвати той договір 2003 року про спільне море. Також нам треба визначити чіткий кордон згідно з міжнародним морським правом. Свого часу це вже все було розпрацьовано, але тодішнє політичне керівництво в 2004 році дало слабину й пішло на умови про спільне море і його використання. Звісно, так не може бути, кордони мають бути чіткі. Таким чином, це точно призведе до того, що ця угода буде денонсована, а нова матиме нові жорсткі умови», – додав він.  

Нагадаємо, після засідання Ради національної безпеки та оборони України 6 вересня було прийнято рішення про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування ВМС ЗСУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 15:04 :54