Новини » Політика Читать эту новость на русском

Маломуж попереджає, що бойовики на Сході підуть на конфронтацію

ZIK

У Кремлі прийняли модель посилення конфронтації на Донбасі. Росія використовує як привід вбивство Захарченка, й керівництво РФ вже заявило про те, що Мінський процес буде зірваний.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Як уже повідомлялося, самопроголошена «ДНР» призначила тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «ДНР» Дениса Пушиліна. Він є головою так званої «Народної ради «ДНР» та представником терористів у контактній групі в Мінську.

Зокрема пан Маломуж сказав, що вибори в «ДНР» проводяться незаконно, тому що не передбачені українським законодавством, і в даній ситуації вони не будуть легітимними.

«У сьогоднішніх реаліях ми маємо нову модель конфронтації Росії. Вона використовує вбивство Захарченка, і Путін, Пєсков і Лавров персонально заявили про те, що Мінський процес буде зірваний. Відповідно вони приймають модель конфронтації, тобто зриву переговорів на рівні міністрів, президентів нормандської четвірки, і відповідно цей процес буде ускладнюватися», – зазначив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010).

За його словами, бойовики, відповідно до орієнтації російського керівництва і військових, будуть опрацьовувати сценарій конфронтації. 

«У першу чергу, це нагнітання ситуації, збільшення кількості обстрілів, провокацій, збільшення кількості важкої техніки, порушення Мінських домовленостей і, зрозуміло, проведення цих незаконних виборів», – сказав Маломуж.

Пан Маломуж переконаний, що така нова модель дій не дає перспектив мирного врегулювання. Для цього потрібен інший формат, інші сили і потужні зовнішні зусилля, які б змусили Росію вийти з Донбасу

«Така модель розрахована на довгий період заблокування мирного процесу. Це модель, яка передбачає нові сценарії проведення бойових локальних операцій і, зрозуміло, активізації нових ватажків, які будуть начебто проходити через виборчий процес», – прокоментував гість програми.

Loading...