Новини » Суспільство 10 вересня, 2018, 13:13
Кінорежисер пояснив, чому Олег Сенцов не полишає творчу діяльність
ZIK
ZIK

Коли Олег Сенцов щодня голодує, фізичні потреби для нього відходять на другий план. Натомість на першому постають проблеми духовні. Відтак у митця можуть з’являтися якісь глибокі думки. Але насправді це дуже важко, адже тіло людини нормально не функціонує.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив кінорежисер В’ячеслав Бігун.

Він підкреслив, що Олегу Сенцову щодня приносять їсти, і ця їжа стоїть перед ним, як випробування. В той же час він абсолютно ізольований, і йому постійно кажуть, що в голодуванні немає ніякого сенсу, мовляв, ти шкодиш своєму здоров’ю, про тебе давно забули.

«З 12 червня, на знак солідарності з Олегом, я проводив голодування – не вживав їжі 17 днів. У мене була аналогічна ситуація, коли мої рідні намагались мене переконати припинити голодування. Вони казали, що немає ніякого сенсу в тому, що я роблю, бо я втрачаю своє здоров’я, а це не спонукає до солідарності», – розповідає митець.

Він зауважив, що вже через три дні їжа повністю виводиться з організму, тоді він перемикається на інші механізми – починає сам себе «споживати» і виникають кризи.

«Попри те, що Сенцов вживає цю суміш, що Росія несе за нього відповідальність, все одно є певні зміни в організмі. Я думаю, що всі погодяться з тим, що цей вчинок є героїчним. Це вчинок людини сильної духом, з якою ми солідарні і в якій вбачаємо силу українського духу», – каже В’ячеслав Бігун.

Також він каже, що коли людина голодує, вона переключається на абсолютно інший формат існування.

«Фізичні потреби, коли ми щодня годуємо своє тіло, слідкуємо за ним, відходять на другий план. Натомість на перший виходять духовні проблеми – людина реально відчуває свій дух, свою екзистенцію. Тоді в творця можуть бути якісь глибокі думки», – пояснює кінорежисер.

Проте, зазначив він, це не варто вважати якимось баченням чи глибоким станом, адже це доволі страждально, оскільки тіло людини нормально не функціонує.

«Хоча я Олега особисто не знаю, я радий, що він далі розвивається як творець. Він далі співпрацює зі своєю продюсеркою і заочно хоче ставити виставу. Наскільки я знаю, готується новий фільм. Я радий, що творча робота його не полишає, оскільки окрім політичного смислу (він каже, що голодує, аби звільнили українських політв’язнів), цей духовний смисл його теж підтримує», – підсумовує митець.

Як повідомлялося, мер Парижа Анн Ідальго запропонувала надати Олегу Сенцову звання почесного громадянина міста.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 10:23 :01