Новини » Світ 10 вересня, 2018, 10:53
Керований супутник зіткнеться з астероїдом, щоб у майбутньому врятувати планету
<nbsp;>

Місія Double Asteroid Redirection Test (DART), розроблена і керована Лабораторією прикладної фізики (APL) Університету Джонса Хопкінса, випробує техніку кінетичного удару – нанесення удару по астероїду для зміщення його орбіти.

Метою DART стане астероїд Дідим – подвійна система, що складається з Дідима А діаметром близько 0,8 кілометра і Дідима B – діаметром приблизно 150 метрів. Після запуску, запланованого на весну-літо 2021 року DART підлетить до Дідиму і використає систему орієнтації на борту, розроблену Лабораторією прикладної фізики, щоб прицілитися до Дідиму B. Потім космічний апарат розміром з невеликий автомобіль вріжеться в менше тіло на швидкості приблизно 6,5 км/с, пише naked-science.

«За допомогою DART ми хочемо зрозуміти природу астероїдів, спостерігаючи, як характерне тіло реагує на вплив, щоб в майбутньому, якщо виникне необхідність, відобразити об’єкт, який насуватиметься на нас. Крім того, DART стане першим запланованим польотом до подвійної астероїдної системи», – розповів Ендрю Рівкін з APL.

Техніка кінетичного удару працює за допомогою внесення дуже незначної зміни в орбітальну швидкість цільового астероїда. Після демонстрації цієї техніки DART виміряє її ефект. Земні обсерваторії позначать підсумкову зміну орбіти Дідима B навколо Дідима А, що дозволить вченим з усього світу визначати можливості кінетичного удару в якості стратегії щодо усунення астероїдів.

Для оцінки і формулювання можливостей щодо вжиття заходів усунення астероїдних загроз NASA заснувало в 2016 році Відділ по координації планетарної оборони, який відповідає за виявлення, відстеження і опис потенційно небезпечних астероїдів і комет, що наближаються до Землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 00:30 :05