Новини » Економіка 10 вересня, 2018, 22:15
Експерти прогнозують, що з ухваленням «аптечного» закону ціни на ліки лише зростуть
ZIK
ZIK

Автори «аптечного» законопроекту, згідно з яким скорочується кількість таких закладів, вважають, що це нововведення допоможе зменшити нашестя контрафактних медикаментів. Однак низка експертів уже розкритикували таку ініціативу. Зокрема самі аптекарі наголошують: скорочення закладів може не лише призвести до зниження асортименту ліків, а й спричинить подорожчання препаратів.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Пенсіонерка Олена Рябовол розповідає: поряд із її будинком – дві аптеки. В обох жінку добре знають, адже з віком стала частою гостею таких закладів. Ліків потрібно чимало, тож щоб заощадити, мусить шукати, де дешевше.

«Я ходжу в обидві аптеки, скуповуюсь і там, і там. Часом буває, що в одній щось коштує дешевше, а в іншій –дорожче», – каже пані Олена.

Втім депутати вирішили, що в Україні аптек забагато, тож частину з них пропонують закрити й залишити лише по одному такому магазину на півкілометра. Народні обранці вже навіть розробили відповідний законопроект. Пенсіонерку ж Олену такі зміни не тішать.

«Це буде дуже погано, я завжди бігаю саме в ці аптеки, бо до інших мені далеко», – наголошує пенсіонерка.

Автори законопроекту пояснюють свою ініціативу тим, що, на їхню думку, аптек стало занадто багато, через це проконтролювати їхню роботу складно. Звідси й велика кількість контрафактних ліків, а ще – поширення наркотичних речовин через мережі. До того ж, за словами обранців, аптечну мережу взагалі намагаються монополізувати.

«Ми побачили тенденцію, коли в один час два власники приватизували всі аптеки. Відтак споживачі стали заручниками двох монополістів», – заявила народна депутатка України Олександра Кужель.

Натомість самі аптекарі прогнозують: депутатські рішення, насамперед, вплинуть на простих українців. Адже скорочення аптек на дві третини, як пропонує законопроект, може суттєво знизити асортимент ліків. Та й вартість медпрепаратів поповзе вгору.

«Зараз аптеки саморегульовані, вони конкурують одна з одною. Однозначно з монополізацією ринку потрібно боротися, але не такими методами, які прописані в цих змінах», – переконаний генеральний директор комунального підприємства «Фармація» Руслан Світлий.

У законопроекті також планують прописатти норму, яка зробить обов’язковим продаж за рецептом більшості ліків. Наразі усі ці зміни – лише на папері, однак депутати планують узятися до їхнього розгляду вже найближчим часом.

Як повідомлялось раніше, у Раді зареєстрували законопроект №8591 про зміни до закону «Про лікарські засоби». Ним пропонують зменшити кількість і концентрацію аптек і заборонити аптечні мережі. У разі ухвалення документа аптеки можна буде відкривати не ближче ніж 500 метрів одна від одної.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 06:28 :12