Новини » Економіка 10 вересня, 2018, 18:25
Експерт заявив про потребу формування внутрішньої ринкової ціни на газ
ZIK
ZIK

В Україні не вистачає аудиту ситуації у газовій галузі для того, щоб зрозуміти, скільки газу видобувають та якою є його реальна собівартість.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економічний експерт Олег Журавльов.

Гість програми зауважив, що для нього незрозумілою є прив’язка вартості блакитного палива для населення до імпортного паритету. Експерт наголосив, що в Україні є газ власного видобутку, і єдине, чого не вистачає – аудиту ситуації у газовій галузі для того, щоб зрозуміти, скільки газу видобувають та якою є його реальна собівартість.

«Ніхто не каже, щоб віддавати його за собівартістю населенню або промисловості, але ж можна закладати туди певні ринкові відсотки рентабельності виробництва. Тоді ціна не повинна бути прив’язана до «Роттердам +» тощо», – пояснив Олег Журавльов.

Економічний експерт, коментуючи наміри держави зрівняти ціни на газ для населення та промисловості, нагадав про заяву українського прем’єра, що пільгою для населення послуговуються у великих масштабах великі підприємства, тож виходом є «вирівнювання» вартості. На думку Олега Журавльова, в країні, яка перебуває у ситуації практично, економічного колапсу, де є велика політична проблематика, неврегульований конфлікт і катастрофічний відтік робочої сили за межі України, можна було би зробити певні кроки назустріч населенню.

«І ринкова ситуація, і ліберальна економічна модель жодним чином не постраждали би, якби ми забезпечили для газу внутрішнього видобутку чіткий контроль, його доставку до населення на споживчі потреби і заклали туди норми рентабельності. Це теж була би ринкова ціна, але внутрішня ринкова ціна», – наголосив Олег Журавльов.

Нагадаємо, 6 вересня в Україні розпочала роботу місія МВФ.

Як заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, економіка зростає, але Україна має борг, який сама не може виплатити, тому треба виходити на зовнішні ринки, перекредитовуватися та співпрацювати з МВФ.

Раніше Володимир Гройсман повідомляв, що кожного року Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, які були накопичені у попередні роки, 5 мільярдів доларів.

Національний банк очікує підвищення цін на природний газ в цьому році на 25%. У «Батьківщині» пригрозили уряду відставкою у разі зростання ціни на газ.

Додамо, стало відомо, що Білорусь відмовилася від кредитів МВФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 02:19 :57