Новини » Політика

Експерт: РПЦ – один із інструментів ведення війни на Донбасі

ZIK

У гібридній війні Російська православна церква є одним із інструментів ведення війни. Тому не дивно, що вона критикує бажання України мати незалежну церкву.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політичний експерт Олександр Антонюк.

«Будь-яке невдоволення РПЦ щодо Української церкви є проблемою самої Росії. Воно свідчить про те, що Томос для нас – більш, ніж реальний», – наголошує політичний експерт Олександр Антонюк.

Він зазначає: для Росії церква завжди була інструментом впливу на людей.

«В гібридній війні Росія використовує будь-які інструменти, навіть релігію і церкву. Якщо Кремлю не подобаються наші рішення – ми можемо побажати йому лише довгих років щастя і міцного здоров’я», – іронізує політичний експерт.

Ймовірно, росіяни хочуть побудувати стіну від зовнішнього світу, каже Олександр Антонюк.

«Це їхнє суверенне право. Ми маємо його поважати та робити все, щоб цей паркан вони побудували якомога швидше. Від цього буде користь для всього світу», – підкреслює політичний експерт.

Водночас, заслужений юрист України Григорій Мамка вважає, що Росія починає створювати істерику довкола Томосу.

 «Атрибути держави є у всьому світі – це територія, населення, мова, на яку ми маємо право. Також сюди відносяться і храми. Ми маємо право на Український патріархат. А от Московський патріархат повинен жити згідно Євангелія, тобто в любові, мирі, прощені, а не погрожувати нам», – підкреслює юрист.

На думку Григорія Мамки, попри невдоволення сусіда-агресора, українська церква все більше наближається до реальної незалежності.

«Історія покаже, у  який спосіб буде розвиватися наш патріархат, що ми вирішимо стосовно побудови нових храмів тощо. Вплив і конфлікти у церкві завжди притягують для підсилення іншого роду проблем, зокрема, військових і державних», – зауважує  заслужений юрист України.

Утім, політичний експерт Олександр Антонюк зазначає: церква і політика завжди були переплетеними.

«Церква завжди впливала на політичні процеси. На жаль, ми у стані війни. Російська православна церква – це один із інструментів проведення військових дій на території України. Є навіть випадки, коли священики на території ОРДЛО і підконтрольних територій виконували роль розвідників. Держава мусить такі речі контролювати», – додає Олександр Антонюк.

Нагадаємо, у Російській православній церкві (РПЦ) заявили, що розірвуть євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом у разі, якщо Православна церква України отримає автокефалію.Loading...