Новини » Політика 10 вересня, 2018, 16:14
Експерт: РФ хоче створити прецедент запуску федеративного устрою в Україні
ZIK
ZIK

Виборами в ОРДЛО Росія намагатиметься створювати прецедент запуску федеративного устрою в Україні. Адже будь-яка зміна конституційного ладу у нашій державі, фактично, означатиме зняття санкцій із РФ та повернення її на міжнародні майданчики.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний експерт Олександр Антонюк.

Коментуючи заяви про «вибори» в ОРДЛО, він наголосив:зараз Росія намагається створити прецедент запуску федеративного устрою в Україні та під будь-яким виглядом імплементувати в неї окуповані території Донбасу.

Тому, за його словами, усе це – «суто питання трактування», у будь-якому випадку РФ намагатиметься використовувати цю територію для подальшої дестабілізації.

«На це все потрібно просто дивитись, як на якийсь їхній процес. Українська ж влада та ЗСУ мають бути готовими до будь-яких провокацій», – переконаний експерт.

Тож він вважає: зараз нам потрібно дбати про цілісність держави і бути максимально пильними. Відтак, на його думку, не можна вносити жодних змін до Конституції, особливо у федеративній частині чи у частині надання особливих статусів.

«Тільки-но, по факту, вносяться зміни у нашу Конституцію, змінюється і державне утворення. Тобто, у Росії, де-юре, з’явиться можливість говорити, що держава змінилась від тої, що була у 2014 році. Це ж, по факту, означає зняття санкцій», – переконаний Антонюк.

За його словами, саме тому нам намагаються нав’язати цей «федеративний устрій». На цьому спекулюють окремі політичні сили, прикриваючись гуманітарним рішенням.

«Федеративний устрій – це автоматичне зняття санкцій із РФ і повернення її у G-8 тільки на підставі зміни конституційного ладу в Україні», – підкреслив експерт.

Та все ж, він переконаний: Росія наполягає на виборах в ОРДЛО, продовжуючи порушення політичних домовленостей, через те, що західний світ продемонстрував свою інфантильність, як робив це ще століття тому.

«Росія – агресор, це дистабілізаційний аспект як у безпековому, так і в геополітичному планах. Однак при цьому канцлер Німеччини веде із Путіним переговори про будівництво «Північного потоку-2». Навіть економіка США зав’язана під певні сировинні матеріали РФ. Тож дуже сумніваюсь у бажанні світу довести до того, щоб РФ як держава припинила свої існування. Адже тоді залишається невирішеним питання, хто візьме на баланс усі ці «республіки» чи контролюватиме ядерну зброю. До того ж, якщо там присутні великі капітали, сумнівно, що хтось захоче їх втрачати», – зазначив Анатонюк.

До слова, нещодавно, в одному із своїх інтерв’ю кум Путіна Віктор Медведчук наголошував на необхідності федералізації країни як однієї із умов подальшого розвитку. Згодом ж Петро Порошенко публічно відповів на це у Twitter, заявивши, що Україна – унітарна країна і він не допустить «ніякої федералізації в ключових елементах функціонування держави».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 05:56 :42