Новини » Політика 10 вересня, 2018, 23:20
Чорновіл: зараз ризиковано розширювати повноваження безвідповідальному парламенту
ZIK
ZIK

У нинішній час дуже небезпечно переписувати Конституцію, розширяючи повноваження парламентської гілки влади. Адже, наразі, наша Верховна Рада – безвідповідальна, тож під час війни отримати таку модель правління буде надто ризиковано.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Коментуючи ідеї про нову модель Конституції, які останнім часом виголошує ціла низка політиків, зокрема Роман Безсмертний, Юлія Тимошенко чи Сергій Тарута, він наголосив: у частині прав і свобод громадян наш головний закон держави виписаний «дуже гарно». Тож не слід, не виконавши того, що є, братись будувати щось інше.

«Можна сперечатись щодо балансу гілок влади. Та, якщо зміщуємо у сторону парламенту, давайте подивимось на сьогоднішній період. Маємо, фактично, стан війни, де є повна безвідповідальність Верховної Ради», – вважає Чорновіл.

Та він підкреслив: парламент – це віддзеркалення українського народу, мовляв, «хто обирав, таких і обрали».

«Відтак, ці депутати, яких обирали за гречку чи за локшину на вухах, мали б стати повноправними керівниками держави», – зауважив Чорновіл.

Натомість на його думку, президентська посада якраз зобов’язує і мобілізує до ухвалення рішень – хто б не сидів у кріслі глави держави.

«Ліквідувати ж, по суті, посаду президента і перенести ключові рішення на колективний орган у державі, де практикується масова безвідповідальність, або ж знятий контроль між гілками влади? Це занадто ризиковано навіть для більш демократичних країн», – переконаний Чорновіл.

Як повідомлялось, раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав внести зміни до Конституції, розширивши повноваження прем’єра і усунувши «дуалізм влади».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 17:25 :19